סלסילה ירקות אורגנים - שאלות ותשובות
      סלסילה         ירדן ואלה שחף          מושב עמיקם ד.נ מנשה 37830           054-6663193             salsilaorgani@gmail.com
מהי עלות הסל?
סל קטן עולה 85 שקלים, הוא מספיק לרוב המשפחות.
סל גדול עולה 110 שקלים. והוא מתאים למשפחות גדולות או לאכלני ירקות גדולים.
לישובי אלונה עלות המשלוח 10 שקלים
לגבעת עדה המשלוח עולה 10 שקלים
לשאר הישובים המשלוח עולה 15-25 שקלים, בהתאם למרחק.

מה היא 'שיטת הסל השבועי'?
הסל השבועי הוא כינוי לשיטת שיווק שנותנת ללקוחותיה כמות ירקות ומגוון קבוע, פחות או יותר, בכל שבוע. לקריאה נוספת ניתן לעבור ל'מה יש בסל" שנמצא בעמוד 
אודות סלסילה.

אילו ירקות יהיו השבוע הזה בסל?
על מנת לתת לכם ירקות טריים ככל האפשר, אנו קוטפים את מרבית הירקות בבוקר של יום החלוקה. רק לאחר הקטיף אנו יודעים מהן הכמויות שיש לנו בפועל. לכן אין ביכולתנו לחזות באופן מדויק אילו ירקות יהיו בסל. יחד עם זאת מגוון הירקות אינו משתנה באופן מהותי משבוע לשבוע, היות והוא תלוי עונה. אפשר לעיין בהרכב הסלים האחרונים וכך לדעת מהם הירקות המופיעים בסלסילות בעונה זו.  ניתן לראות זאת בעמוד מה בסל?.

למה שיטת הסל השבועי ולא הזמנה פרטנית?
אנו מאמינים בחקלאות גמישה- כזו שמקבלת את מגבלות הגידול ומשתלבת בסביבה הטבעית במקום לנסות לשנותה. על מנת לקיים חקלאות שכזו דרושה גם קהילת צרכנים גמישה, שמוכנה לוותר על לקבל הכל, בכל זמן. שיטה זו מאפשרת לנו לגדל ירקות באופן ידידותי לאדם ולסביבה, ולכם להנות מירקות טריים, טעימים ובריאים. 
בנוסף, כאשר כל הסלים הינם אחידים (פחות או יותר) ניתן להכין את הארגזים במהירות ובמספר מצומצם של עובדים. 
 
לאילו ישובים אנו עושים משלוחים?
כרגע אנו עושים משלוחים לישובים: ישובי אלונה, גבעת עדה, זכרון יעקב, בנימינה, פרדס חנה כרכור, משמרות, עין עירון, גן שומרון, עין שמר, בית חנניה, אור עקיבא, חדרה, קציר, הרצליה, רמת גן ותל-אביב. אם אתם גרים באזור (ולא באחד מהישובים האמורים) ניתן לעשות זאת אך יש לדבר איתנו תחילה.

מתי מגיע הסל?
אנו עושים משלוחים ביום רביעי אחרי הצהריים. אם זה מתאים לכם, אפשר לאסוף את הסלסילה מהמשק שלנו בתאום מראש.

האם אתם מרססים?
איננו מרססים כלל, לא בחומרים כימיים ואף לא בחומרים אורגניים. אנו מאמינים שניתן לגדל ירקות ללא שימוש בחומרים כאשר מספקים את התנאים הנכונים- חלקות מגוונות, קרקע בריאה, עבודה בהתאם לעונות השנה, מגע אנושי ועוד. לאחר כמה שנות ניסיון אנו שמחים לראות שאיננו טועים, והגינה מניבה שפע ירקות יפים וטעימים. 
 
כיצד שיטת הסל השבועי תומכת בחקלאות טבעית?
על מנת לקיים חקלאות טבעית ככל האפשר, עלינו לגדל מגוון גדול של ירקות, כשהם חשופים ומושפעים מתנאי הסביבה. הסל השבועי, המתבסס על מגוון גדול של ירקות העונה, הינו אופן השיווק המתאים ביותר לחקלאות שכזו. בגן ירק מגוון כשלנו, קשה לחזות את קצב ההבשלה ואת כמות היבול. שיטת הסל השבועי מאפשרת לנו לקטוף את הירקות הבשלים סמוך למועד החלוקה, ולהרכיב ממה שיש סלים מלאים ומגוונים. לכם היא מאפשרת לקבל ירקות טריים מאוד הגדלים באופן טבעי. בנוסף היא חושפת אתכם למגוון גדול של ירקות. יש שיגידו שישנו ערך תזונתי ורוחני גבוה יותר לתזונה המותאמת לעונות השנה.    

ומה אם אינני אוכל ירק מסוים?
בבסיסו, הסל השבועי הינו אחיד לכולם. יחד עם זאת, אנו מבינים כי לא כולם אוהבים את כל הירקות. לכן אפשר לציין שני סוגים של ירקות שאינכם רוצים לקבל, ושניים שאתם אוהבים במיוחד. אנו נשתדל להתאים עבורכם את הסל. את הבקשות המיוחדות ניתן לשנות ולעדכן בהתאם לעונות השנה ולהשתנות הצרכים האישיים. קחו בחשבון שעל מנת שנוכל להרכיב לכם סל מגוון, המתבסס על ירקות העונה, עליכם להיות פתוחים למגוון גדול של ירקות.

אפשר לקבל יותר עגבניות ומלפפונים?
בישראל הגישה הרווחת היא שמקרר ללא עגבנייה ומלפפון הינו מקרר ריק. לכן אנו מאפשרים לעשות הגדלה של מלפפונים או עגבניות לסל. כל הגדלה עולה 5 שקלים, וגודלה כ 0.6 קילו.

אפשר לקנות ירקות במקום?
את הירקות שלנו ניתן לקנות בחנות במשק שכן שנקראת 'פשוט עמיקם' פרטים על המקום ניתן למצוא בדף הפייסבוק שלהם. החמות פתוחה בימים חמישי ושישי.  
איך משלמים?
אנו מעדיפים שתשלמו לנו בכרטיס אשראי. במקרה שאין זה אפשרי, אפשר לשלם במזומן או בצ'ק.


במה שונה חקלאות אורגנית מחקלאות רגילה?
נעזר ב'אינציקלופדיה לחקלאות' בכדי לענות על שאלה זו: "השוני המהותי בין שתי ההשקפות הוא בכך, שהחקלאי הקונוונציונלי מאמץ שיטות עבודה רק אם הוא סבור שהן הרווחיות ביותר לאורך זמן, בתנאים בהם הוא נתון. ואילו החקלאי האורגני, בפרטים המבדילים בינו לבין עמיתו הקונוונציונלי, פועל על פי אמונה עמוקה בצידקת דרכו, גם אם עדיין חסרה הוכחה מדעית לכל דרכי פעולתו, וגם אם אין הן הכלכליות ביותר בתנאים הנתונים."(כרך ירקות א' ע"מ 191).

 
כניסה למערכת ההזמנות ללקוחות רשומים

להצטרפות לקוחות חדשים

לקבלת עדכון שבועי מהמשק

מה צפוי להיות בסל של ה 18-19/10/17? (הרשימה מתעדכנת בימי חמישי והינה משוערת בלבד)
בסל הגדול- עגבניה/עגבניות שרי, מלפפון, חציל, בטטה, כוסברה, במיה, תפו"א, דלעת, עלעלים, פלפל, קייל/בצל ירוק, מנגולד, חסה
 
בסל הקטן- עגבניה/עגבניות שרי, מלפפון, בטטה, כוסברה, שעועית לוביה, תפו"א, דלעת, עלעלים, פלפל, קייל/בצל ירוק (אולי), מנגולד, חסה
לייבסיטי - בניית אתרים