השקפתנו החקלאית

הגינה שלנו הינה גינה אורגנית תחת פיקוח של חברת 'אגריאור'. דבר זה אומר שאנו עומדים בתקנים המקובלים בחקלאות האורגנית. מעבר לכך, אנו לוקחים את העניין צעד אחד קדימה (או אחורה בעצם), ואיננו מרססים את גידולינו כלל, גם לא בחומרים מאושרים לשימוש בחקלאות אורגנית. מבחינה מעשית, אנו שואפים שהגינה תהווה מערכת אקולוגית עשירה, מגוונת ומאוזנת, הדומה לסביבה טבעית. לשם כך צריך לקבל פגעים והפסדי יבול מעת לעת, מתוך מחשבה שהמצב יתאזן בהמשך, למשל ע"י הופעה של אויבים טבעיים. שימוש בחומרי הדברה (גם כאלו אורגניים), עשוי לפתור בעיות נקודתיות, אך יחד עם זאת יש לו שלל השפעות לואי לא רצויות, הן על האדם והן על הסביבה. אפשר להכליל ולומר ששימוש בחומרי הדברה מפר את האיזון האקולוגי ומביא בעקבותיו בעיות חדשות. בכך הוא גורר שימוש נוסף בחומרים וכן הלאה. 

מעבר לכך אנו מגדלים מגוון גדול של ירקות באותה חלקה, מטפחים את פוריות הקרקע, ומקפידים לגדל כל צמח בעונתו המיטבית. בעזרת דברים אלו אנו מקבלים צמחים חיוניים יותר ונמנעים מלספק למחלות ומזיקים תנאים נוחים להתפתחות.

פעמים רבות שואלים אותנו אז מה אתם עושים נגד מחלות ומזיקים? אפשר לגדל ככה ירקות? גם אנחנו שאלנו את עצמנו שאלות אלו בהתחלה. עם הזמן אנו שמחים לראות שרוב הצמחים, רוב הזמן, גדלים נהדר ומניבים יבולים טובים וטעימים, פשוט כך. אנו מרגישים השלמה עם דרך הטבע בגידול הירקות- לטוב ולרע. נראה שככל שאנו משלימים ומשחררים לא קיים רע כלל.