שאלות ותשובות

מהי עלות הסל?

סל קטן עולה 90 שקלים או 85 שקלים למנויים, הוא מספיק לרוב המשפחות.

סל גדול עולה 115 שקלים או 110 שקלים למנויים. והוא מתאים למשפחות גדולות או לאכלני ירקות גדולים.

לישובי אלונה עלות המשלוח 10 שקלים

לגבעת עדה המשלוח עולה 10 שקלים

לשאר הישובים המשלוח עולה 20-30 שקלים, בהתאם למרחק.

 

מה היא 'שיטת הסל השבועי'?

הסל השבועי הוא כינוי לשיטת שיווק שנותנת ללקוחותיה כמות ירקות ומגוון קבוע, פחות או יותר, בכל שבוע. לקריאה נוספת ניתן לעבור ל'מה יש בסל" שנמצא בעמוד אודות סלסילה.

אילו ירקות יהיו השבוע הזה בסל?

את הירקות אנו קוטפים סמוך ככל האפשר למועד המשלוח כדי להבטיח טריות מירבית. אנו עושים כמיטב יכולתנו לחזות את הרכב הסלסילה הקרובה ומידי יום ראשון אנו מעדכנים את הרשימה של מה צפוי להיות בסלסילה בשבוע הקרוב. חשוב לזכור שזוהי רשימה משוערת ושלרוב ישנם שינויים קלים של הרגע האחרון, בהתאם ליבולים שנקטפו.

 

למה שיטת הסל השבועי ולא הזמנה פרטנית?

אנו מאמינים בחקלאות גמישה- כזו שמקבלת את מגבלות הגידול ומשתלבת בסביבה הטבעית במקום לנסות לשנותה. על מנת לקיים חקלאות שכזו דרושה גם קהילת צרכנים גמישה, שמוכנה לוותר על לקבל הכל, בכל זמן. שיטה זו מאפשרת לנו לגדל ירקות באופן ידידותי לאדם ולסביבה, ולכם להנות מירקות טריים, טעימים ובריאים. 

בנוסף, כאשר כל הסלים הינם אחידים (פחות או יותר) ניתן להכין את הארגזים במהירות ובמספר מצומצם של עובדים. 

לאילו ישובים אנו עושים משלוחים?

כרגע אנו עושים משלוחים לישובים: ישובי אלונה, גבעת עדה, זכרון יעקב, בנימינה, פרדס חנה כרכור, משמרות, עין עירון, גן שומרון, עין שמר, בית חנניה, נחשולים, אור עקיבא, חדרה, הרצליה, רמת גן ותל-אביב. אם אתם גרים באזור (ולא באחד מהישובים האמורים) ניתן לעשות זאת אך יש לדבר איתנו תחילה.

 

מתי מגיע הסל?

משלוחים לישובי אלונה, גבעת עדה, פרדס חנה-כרכור, זכרון, בנימינה, וישובי הסביבה- בימי רביעי בשעות אחה"צ

משלוחים לחדרה ולמרכז- בשעות הלילה שבין רביעי לחמישי

 

האם אתם מרססים?

איננו מרססים כלל, לא בחומרים כימיים ואף לא בחומרים אורגניים. אנו מאמינים שניתן לגדל ירקות ללא שימוש בחומרים כאשר מספקים את התנאים הנכונים- חלקות מגוונות, קרקע בריאה, עבודה בהתאם לעונות השנה, מגע אנושי ועוד. לאחר כמה שנות ניסיון אנו שמחים לראות שאיננו טועים, והגינה מניבה שפע ירקות יפים וטעימים. 

 

כיצד שיטת הסל השבועי תומכת בחקלאות טבעית?

על מנת לקיים חקלאות טבעית ככל האפשר, עלינו לגדל מגוון גדול של ירקות, כשהם חשופים ומושפעים מתנאי הסביבה. הסל השבועי, המתבסס על מגוון גדול של ירקות העונה, הינו אופן השיווק המתאים ביותר לחקלאות שכזו. בגן ירק מגוון כשלנו, קשה לחזות את קצב ההבשלה ואת כמות היבול. שיטת הסל השבועי מאפשרת לנו לקטוף את הירקות הבשלים סמוך למועד החלוקה, ולהרכיב ממה שיש סלים מלאים ומגוונים. לכם היא מאפשרת לקבל ירקות טריים מאוד הגדלים באופן טבעי. בנוסף היא חושפת אתכם למגוון גדול של ירקות. יש שיגידו שישנו ערך תזונתי ורוחני גבוה יותר לתזונה המותאמת לעונות השנה.    

ומה אם אינני אוכל ירק מסוים?

בבסיסו, הסל השבועי הינו אחיד לכולם. יחד עם זאת, אנו מבינים כי לא כולם אוהבים את כל הירקות. לכן אפשר לציין שני סוגים של ירקות שאינכם רוצים לקבל, ושניים שאתם אוהבים במיוחד. אנו נשתדל להתאים עבורכם את הסל. את הבקשות המיוחדות ניתן לשנות ולעדכן בהתאם לעונות השנה ולהשתנות הצרכים האישיים. קחו בחשבון שעל מנת שנוכל להרכיב לכם סל מגוון, המתבסס על ירקות העונה, עליכם להיות פתוחים למגוון גדול של ירקות.

אפשר לקבל יותר עגבניות ומלפפונים?

בישראל הגישה הרווחת היא שמקרר ללא עגבנייה ומלפפון הינו מקרר ריק. לכן אנו מאפשרים לעשות הגדלה של מלפפונים או עגבניות לסל בתוספת תשלום.

אפשר לקנות ירקות במקום?

חנות המשק של סלסילה פתוחה בימי רביעי בין השעות 15:00-18:00 עם מגוון גדול של ירקות, פירות ומוצרים נוספים. 

 

איך משלמים?

אנו מעדיפים שתשלמו לנו בכרטיס אשראי. במקרה שאין זה אפשרי, אפשר לשלם בהעברה בנקאית.

במה שונה חקלאות אורגנית מחקלאות רגילה?

נעזר ב'אינציקלופדיה לחקלאות' בכדי לענות על שאלה זו: "השוני המהותי בין שתי ההשקפות הוא בכך, שהחקלאי הקונוונציונלי מאמץ שיטות עבודה רק אם הוא סבור שהן הרווחיות ביותר לאורך זמן, בתנאים בהם הוא נתון. ואילו החקלאי האורגני, בפרטים המבדילים בינו לבין עמיתו הקונוונציונלי, פועל על פי אמונה עמוקה בצידקת דרכו, גם אם עדיין חסרה הוכחה מדעית לכל דרכי פעולתו, וגם אם אין הן הכלכליות ביותר בתנאים הנתונים."(כרך ירקות א' ע"מ 191).