054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים

דבר הגינה

חיפוש

שלום לכולם!

אנו מקווים שימים טרופים אלו עוברים עליכם בצורה נעימה ככל האפשר. כפי שכבר אמרנו, פעילותנו החקלאית ממשיכה כרגיל ואנו ממשיכים להכין ולשלוח סלסילות עד לפתח ביתכם.

אנו שמחים שבזמן משבר המדינה מכירה בחקלאות כענף חיוני ומאפשרת את המשך הפעילות. כמו כן, אנו שמחים שהביקוש למזון בריא ומקומי עולה בזמנים אלו. אנו מקווים, שגישה זו תישמר גם עם חלוף המשבר, ושהתמיכה בחקלאות המקומית תתבסס כמשהו מהותי במבנה החברתי-כלכלי שיתגבש לאחר מכן.


יחד עם זאת שאנו שמחים על העלייה בביקוש, אנו יודעים שאנו מתקרבים לגבול היכולת שלנו לענות על העלייה בביקוש, תוך שמירה על איכות השירות. הערכות לעלייה נוספת דורשת זמן, הן מבחינת היקף הגידולים והן מבחינת כח אדם. לכן יתכן שיהיה עלינו להגביל את כמות ההזמנות שאנו מקבלים בזמן הקרוב. במקרה זו תהיה קדימות לאלו שהינם לקוחות קבועים המלווים אותנו מזה זמן רב...


חג הפסח קרב ובא. ערב החג יוצא ביום רביעי ולכן עלינו להקדים את יום המשלוחים ליום שני או שלישי. אם יש לכם עדיפות לאחד הימים אנא הודיעו לנו, בטרם אנו מחליטים על כך באופן סופי.

בשנים האחרונות אנו נוהגים לחגוג את ליל הסדר במעגל מצומצם של המשפחה הגרעינית שלנו. אנו מרגישים שבאופן זה אנו מצליחים לחוות את החג באופן משמעותי יותר, כשהדעת אינה מוסחת מריבוי האנשים והמזון. השנה כפי הנראה, רבים מכם יאלצו לחגוג כך את החג. זוהי הזדמנות לתת לחג משמעות חדשה עבורכם, אנו בטוחים שברוח ימים אלו אפשר לחשוב על הרבה דברים בנושא החירות בחיינו.

הגיגי חירות יבואו בהמשך...


אנו שמחים לבשר לכם שיש ביכורי ארטישוקים טעימים ביותר. הכמות אינה גדולה מספיק כדי להוות מרכיב בסלסילה, אך אפשר להוסיפם כתוספת לסל.

אנו מתנצלים מראש על חוסרים במלאי שודאי יהיו בהמשך השבוע, נעשה כמיטב יכולתנו לספק לכם את מבוקשכם.


אנו מאחלים לכם שבוע נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילהשלום לכולם!

תקופה בלתי רגילה עוברת עלינו כעת. אפשר לומר שהיא קשה ומטלטלת, אך גם מביאה איתה הזדמנות לצמיחה מחודשת, ולבחינה מחודשת של המבנה החברתי-כלכלי שבו אנו חיים. אפשר לבחון זאת החל מהרמה האישית-משפחתית ועד לרמה הארצית והעולמית.

כעת, כשיד מלמעלה לחצה 'פאוז' על הסרט הרץ, דבר אחד מאוד מורגש- יש זמן! הרבה הרבה זמן. ואנו מסתכלים על העולם שנגלה סביבנו, כאילו לראשונה, ותוהים- האם אנחנו דמויות פעילות ובעלות רצון בתוך הסרט הזה? או שמא אנו מונעים ע"י תסריט שכתב אותו מישהו אחר?

פתאום אומרים לנו- לא תיסעו, לא תיקנו, לא תטוסו, לא תיצאו לבילויים. מה כן? שבו בבית עם המשפחה.

מה אנחנו מרגישים לגבי זה? מחנק או נחת? מועקה או הקלה?

דבר אחד בטוח- כדוה"א מרגיש הקלה גדולה- האוויר נקי יותר ממה שהיה מזה הרבה זמן, השמיים שקטים, הייצור האינסופי של אביזרי פלסטיק לא חיוניים פוחת...

לאן כל זה הולך איש אינו יכול לדעת. אך יש לזכור שמשברים הם תמיד קרקע פוריה לצמיחה להתחדשות, והעיקר לא לפחד כלל.


בשעת חירום זו ישנה השבתה של כל מה שאינו הכרחי וצמצום של הפעילות לחיוני ביותר. אנו כחקלאים, מורשים להמשיך לעסוק במלאכתנו, ואף מתבקשים לעשות זאת יותר מתמיד. כך גם כל השירותים תומכי החקלאות. לא אכחיש שאנו מרגישים ברי מזל, שגם בשעה זו אנו יכולים לצאת לשטחים שלנו ולהמשיך לעסוק בפעילות היומיומית שלנו, בעודנו נהנים מיופיו של האביב. יתר על כן, השקט ששורר סביב הינו מיוחד במינו. אם עיתותיכם בידיכם ואתם רוצים לבלות קצת זמן באוויר הפתוח תוך כדי פעילות תומכת חקלאות, הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר. נשמח שתעזרו לנו במלאכת העישובים. אל דאגה- המרחב גדול מספיק לשמירה על מרחק בטוח אחד מהשני. זו יכולה להיות פעילות מרעננת עבור מבוגרים וילדים כאחד.


בסוף השבוע האחרון קיבלנו מנה גדולה נוספת של גשם שהעלתה שוב את מפלס הנחלים ואת מפלס הבוץ. גם הטמפ' היו נמוכות מאוד, כאילו חזרנו אל שיאו של החורף. אמנם אנו כבר משוועים לשמש חמימה, אך חורף מתמשך מבטיח לנו אביב ארוך ונהדר!


אנו מאחלים לכולם ימים טובים,

ירדן, אלה וצוות סלסילה

שלום לכולם!

אנו שמחים לספר לכם שלמרות המצב הירקות ממשיכים לגדול ולצמוח בערוגות. לכן, אנו ממשיכים לספק לכם ירקות טריים עד לפתח ביתכם. למעשה השבוע צפוי לנו סל מרענן במיוחד עם שפע עלים ירוקים טריים מהגינה- מנגולד, כוסברה, שמיר ושורש פטרוזיליה עם עלים...

המצב שאנו נמצאים בו כרגע ממחיש לנו ביתר שאת את הצורך בחקלאות מקומית שיכולה לספק לנו תוצרת מגוונת ומזינה. החקלאות עצמה גם היא תלויה בתשומות רבות- דשנים, חומרי הדברה, כח אדם, מכונות, מוצרי אריזה ועוד. ככל שהמערך החקלאי יותר תלוי בתשומות מבחוץ כך פוחתת יכולתו להמשיך ולתפקד ברגעי משבר. בימים אלו אנו מודים על כך שאנו מתנהלים באופן כזה המאפשר לנו להמשיך לעשות את מלאכתנו כרגיל- גם מבחינה חקלאית וגם מבחינת זה שהילדים בבית, ואנו שמחים שביכולתנו להמשיך ולספק לכם ירקות טריים וטעימים!

אנו ממשיכים בשגרת העבודה שלנו, ומזמינים אתכם- הורים וילדים, להצטרף אלינו לעבודות המשק באוויר הפתוח- פעילות מאווררת ומיטיבה לכל הדעות. הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון אם ברצונכם להגיע.

אנא קחו בחשבון שבמוצרים הנוספים שמגיעים מבחוץ יתכן שיהיו חוסרים פה ושם...

כמו כן אנא שימו לב לשינוי קטן בשעות המשלוחים- באזור פרדס חנה- כרכור והישובים הסמוכים המשלוחים יוקדמו לשעות אחה"צ (15:00-17:00). בישובי אלונה, רגבים, כפר גליקסון וגבעת עדה המשלוחים יתאחרו לשעות הערב המוקדמות (17:00-19:00).

מאחלים לכם ימים טובים ורגועים,

אלה, ירדן וצוות סלסילה
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now