דבר הגינה

חיפוש

שלום לכולם!


לאחרונה אנשים מספרים לנו שבחנויות אחרות הם קונים ביצי חופש אורגניות במחיר שהינו זול משמעותית ממה שיש אצלנו. הדבר הפתיע אותנו, שכן עד כמה שידוע לנו המחיר של ביצים אלו די אחיד בכל המקומות, ושאין בו פערי תיווך גדולים. במקביל, לפני כמה ימים היה אצלנו נציג מטעם חברת הפיקוח האורגני שבא לערוך את המבדק השנתי. במהלך הביקור הוא סיפר לנו שלאחרונה קרה שמגדל ביצים אורגניות מהמרכז כמעט ומוטט את שוק הביצים האורגניות כשהצליח לשווק ביצים באופן משמעותי יותר זול משאר המגדלים. כשבא אליו הנציג מטעם חברת הפיקוח לבדוק האם הוא עומד בתקן הוא גילה כמה וכמה בעיות- שימוש בחומרים שאינם מותרים, גודל מרחב המחיה ביחס לכמות התרנגולות אינו עומד בתקן, התרנגולות סגורות ואינן יוצאות לחצר כמחויב בתקן ועוד. כשחברת הפיקוח הצהירה על כוונתה לסגור את הלול בשל דברים אלו, אותו מגדל איים בתביעה משפטית כנגדה. לבסוף חברת הפיקוח הפסיקה לתת שירותיה לאותו מגדל. ומה אותו מגדל עשה? עבר לעבוד עם חברת פיקוח אחרת... נכון לעכשיו אותו מגדל עדיין משווק ביצי חופש אורגניות.

מה אנחנו למדים מכך? שאי אפשר לסמוך באופן מוחלט על התקן האורגני שכן (למרבה הצער) הוא נמצא בידי חברות פרטיות בעלות אינטרסים כלכליים ואין בו פיקוח או הגנה משפטית מטעם משרד החקלאות או כל גוף אחר. לכן, גם איפה שיש תקן אורגני, עלינו לנסות לברר עד כמה שאפשר מה מקור התוצרת ומה טיבה.

אך חשוב לא פחות זה לא לחפש את הזול ביותר, שכן במרבית המקרים כשמשלמים מעט מקבלים מעט. דבר זה נכון במיוחד במקרה שיש מותג שהינו זול בצורה יוצאת מן הכלל ביחס למותגים האחרים. דבר זה יכול מייד להדליק נורה אדומה.


אז עד כאן לסיפור זה מהעולם האורגני. אנו משווקים ביצי חופש אורגניות של משק עפאים שמתוך הכרות אישית אנו יודעים שהם עומדים בתקן בצורה הטובה ביותר, והם גם פתוחים לקבלת קהל כך שיש באפשרותכם להתרשם בעצמכם (כשאין סגר...), כפי שרואים בתמונה למטה.


אנו מקווים שהחג עבר עליכם בנעימים ושהשנה החדשה התחילה היטב!

אנו מודעים לכך שהיו כמה בעיות עם הסלסילות בשבוע שעבר, מבחינת ההרכב שהשתנה ברגע האחרון וגם מבחינת האיכות של חלק מהתוצרת. אנו שבים ומתנצלים על כך, וחשוב לנו שתדעו שאנו עושים כמיטב יכולתנו לספק לכם תוצרת באיכות גבוהה, ובתוכה עגבניה ומלפפון באופן תמידי וללא פשרות. יחד עם זאת, זוהי עונה קשה מבחינת היבולים, לא רק אצלנו, אלא בשוק האורגני בכלל. כמו כן 'מצב הקורונה' בשילוב עם החגים יוצר עלייה חריגה בביקוש. אנא התאזרו בסבלנות, עד שהדברים יגיעו לאיזון מחודש...

גם השבוע איננו יודעים בוודאות מה יהיה המצב מבחינת עגבניה ומלפפון וגם מבחינת שאר הירקות, אנא היו ערוכים לשינויים.


עקב שיקולים כלכליים החלטנו לעלות את דמי המשלוח לקו החלוקה שנוסע לכיוון המרכז וכולל את כל מקומות היישוב שבין חדרה לתל-אביב ויפו. כעת דמי המשלוח יהיו 30 שקלים, במקום 25 או 20, אנו מקווים שתקבלו זאת בהבנה.


השבוע לפחות חלק מהרימונים יהיו מגידול שלנו, אולי אפילו כולם (תלוי בכמות ההזמנות וביבול).

כמו כן אנו מתחילים לקטוף מעט קייל ומנגולד, בינתיים רק בתור תוספות, בקרוב יהיה יבול של ממש.


מאחלים לכם שבוע נעים ורגוע,

אלה, ירדן וצוות סלסילהשלום לכולם!

ראש השנה בפתח ואנו ממלאים מדפינו במוצרים טובים שתוכלו להזמין לכבוד החג!

אם יש לכם בקשות מיוחדות כלשהן לסלסילה הקרובה הנכם מוזמנים לרשום לנו על כך, ואנו נעשה כמיטב יכולתנו למלא אותן.

שוב אנו מזכירים שיש לנו מוצרים טובים בתור מתנות חג- שמן זית, דבש, יין, לוחות שנה, יומנים ועוד...


השבוע נוציא מן האדמה יבול ראשון של בטטות מהשדה!

כמו כן נקטוף כרישה שצמחה בערוגות כבר זמן רב, במשך כל חודשי הקיץ, ויבול קטן ומתוק של תירס.

גם הבזיליקום שופע בגינתנו. זו כבר סוף העונה שלו ולכן הוא אינו יפה כבתחילת העונה, אך עדיין טעים מאוד וטוב לשימוש.

קשה לנו להעריך את הכמות של הרבה מהדברים שאנו מתעתדים לקטוף השבוע, לכן היו מוכנים לשינויים בהרכב של הסלסילה. אם יש משהו שחשוב לכם מאוד כן לקבל או לא לקבל אנא ציינו זאת בהזמנה.


אנו שמחים ומודים על ההקלה בעומס החום, ומקווים שהחם ביותר כבר מאחורינו...

מאחלים לכם שבוע נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילהשלום לכולם!

גל חום מיוחד עובר עלינו בימים אלו. לעיתים קשה להיזכר מתי החום התחיל, וקשה לדמיין שמתישהו הוא ייגמר... למזלנו החצבים בגינה החלו לפרוח בעצמה, והם מרמזים על שינוי, מזכירים לנו שהחום יעבור, ושבקרוב יבוא הסתיו...

בדר"כ ימי החום של הסתיו מאופיינים ביובש, ימי חמסין. אבל גל החום הנוכחי הינו לח מאוד, ולכל מי שעובד בחוץ הזיעה ניגרת בשטף. כל משב רוח משפר את ההרגשה, ולשמחתנו הבוקר המצב יותר נעים ורוחני.

באופן כללי, בימים אלו אנו מפחיתים עבודה בשדה למינימום ההכרחי, כדי לשמור על עצמנו מעומס חום.


המשתלה מלאה בשתילי סתיו שחלקם מוכנים לצאת אל העולם הגדול. אנחנו מנסים לדחות את יציאתם עד שיחול שינוי במזג האוויר, שכן שתילה במזג אוויר כזה עלולה לפגוע בהם קשות.

ובכל זאת, אט אט הם מתחילים לצאת, שכן גם להישאר במשתלה יותר מידי לא ייטיב עימם.

גם אתם יכולים להזמין משתילים אלו לגינתכם, הרשימה מעודכנת במערכת ההזמנות. אם טרם הכנתם את הערוגות זה הזמן לעשות זאת!


אנו מזכירים לכם שיש לנו שפע של מתנות יפות ו/או טעימות לקראת החגים- לוחות שנה, יומנים, דבש, שמן זית, יין ועוד... הנכם מוזמנים להוסיף להזמנה.

מאחלים לכם שבוע נעים

אלה ירדן וצוות סלסילה


054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now