דבר הגינה

חיפוש

בוקר טוב לכולם!

נראה שהעונה מתאחרת השנה ביחס לשנים עברו. בדר"כ בשלב זה אנו כבר קוטפים עגבניות שרי וחצילים בשפע, אך השנה הם רק עכשיו מתחילים להבשיל, ורק בעוד שבוע-שבועיים יהיה יבול משמעותי. הפלפל האדום לרוב מתחיל לתת טעימות ביולי, ואילו השנה רק עכשיו מתחילים לראות עליו פירות בתחילת דרכם, וייקח עוד כמה שבועות עד שנזכה לטעום מהם, ויותר מזה עד שיהיה יבול משמעותי.

יתכן שהדבר קשור בכך שהיה חורף גשום שנמשך עד מאוחר, ובעקבותיו הגיע אביב קריר יחסית (חוץ משבוע אחד חם בלתי נשכח...). אנו מקווים שבהתאם להתחלה המאוחרת של הבשלתם ימשיכו צמחי הקיץ להניב יותר מאוחר אל תוך חודשי הסתיו. בסה"כ הם נראים בריאים ומלאי פוטנציאל!

השבוע נתחיל לקטוף מלונים ונמשיך לקטוף אבטיחים. כך שלפחות חלקם, אם לא כולם, יהיו מגידול שלנו. האבטיחים קטנים יותר השבוע (1-2 קילו), בשבוע הבא נתחיל לקטוף מחלקה חדשה שהאבטיחים בה גדולים יותר ומתוקים מאוד!

אנו מודעים לכך שהעגבניות בשבוע שעבר לא היו טובות. אלו עגבניות שאינן מגידול שלנו, ולצערנו אין לנו מספיק שליטה על האיכות במקרים אלו היות ואנו תלויים בספקים שלנו, והם מצידם תלויים במגדל שמספק להם. בקיצור- יותר מידי ידיים ופחות מידי לקיחת אחריות... כמובן שהשתדלנו למיין את העגבניות שקיבלנו, אך אם בכל זאת קיבלתם עגבניות בלתי ראויות לשימוש, אנא רישמו לנו בהערות של הזמנתכם הקרובה ונשלח לכם פיצוי הולם.

בקרוב נתחיל לקטוף עגבניות שרי טובות וטעימות בחלקות שלנו, כך שיש למה לצפות!

לאור בקשות הקהל אנו מוסיפים לרשימות המוצרים הנוספים שום יבש, שמגיע ארוז בחבילות של כ 300 ג', הנכם מוזמנים להוסיף להזמנה.


מאחלים לכם שבוע נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילהשלום לכולם!

אנו נמצאים בימיו האחרונים של חודש יוני, ותכף מדלגים ליולי- אוגוסט- חודשי הקיץ החמים והחופשיים!

בתיאום יפה עם תחילתו הרשמית של הקיץ מתחילים גם להבשיל יבולי הקיץ בגינה. יתר על כן, השבוע נקטוף יבולים ראשונים מהחלקה החדשה- שעועית ירוקה, בזיליקום, חסה ומלפפונים, ועוד ישנם רבים אחרים בדרך! צילמנו עבורכם כמה תמונות הבוקר בתור מתאבן...


כמו שרואים בתמונות ישנן כבר טעימות ראשונות של פלפל ירוק חריף, מי שאוהב יכול להוסיף להזמנה, בקטגוריה 'תוספת ירקות'.

כמו כן נאסוף אבטיחים 'אישיים' מגינת הבית- משקלם 2-3 קילו, והם חמודים וטעימים. גם אותם אפשר להוסיף בקטגוריה 'פירות ויבולים מיוחדים'.

חדי העין יכולים לשים לב שיש עגבניית שרי אחת עם גוון צהוב מה שמבשר על תחילת הבשלה ועל הרבה מאוד עגבניות שרי טעימות ממש בקרוב.

גם המלון כבר קיבל 'לחי צהובה', ובקרוב יהיו לנו הרבה מלונים טעימים ומתוקים.

בבזיליקום צילמנו צמח מזן חדש בעל עלים רחבים במיוחד, השבוע נקטוף ממנו לראשונה, יחד עם הבזיליקום הרגיל.

כמידי שנה, הריג'לה (רגלת הגינה) צומחת פרא בערוגות הירק, ואנו מציעים לכם אותה 'במתנה מהגינה'.


חלקכם אמרתם לנו שקיבלתם כרוב לא טוב במשלוח האחרון. חלק מהכרובים ששלחנו היו מגידול שלנו וחלק לא. מבין אלה שלא מאצלנו חלק היו לא טובים, אך דבר זה לא היה ברור מבחוץ. אנו מתנצלים על כך, ונשמח לפצות את כל מי שקיבל כרוב לא טוב. אם זה המצב אצלכם, אנא רישמו זאת בהערות של הזמנתכם הקרובה.


מאחלים לכם שבוע נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילה

בוקר קוסמי טוב לכולם!

למה קוסמי אתם שואלים?

כי היום זה היום הכי ארוך בשנה, ואם לא די בכך, הבוקר התרחש ליקוי חמה חלקי.

אלו שתי תופעות ראויות לציון ולתשומת לב. היום הארוך ביותר הינו גם באופן רשמי היום הראשון של הקיץ, אז זה הזמן לברך קיץ נעים לכולם!

בהלך הרוח התרבותי של ימינו, גרמי השמיים נראים כתופעות טבע שראוי לחקור אותן, ושאין להן קשר לחיי היומיום שלנו. אך תורות רוחניות רבות, וכך גם מדע האסטרולוגיה, רואים כי לתופעות הקוסמיות יש השפעות ישירות ומרחיקות לכת על חיינו על פני כדוה"א, גם ברמה האנושית וגם ברמה האישית של כל אחד.

גם החקלאות הביו-דינמית, ממנה אנו שואבים השראה רבה, רואה חשיבות אדירה בתופעות קוסמיות שונות, מבחינת השפעתן על הממשק החקלאי. למשל סמוך לליקוי חמה, לא רצוי לבצע פעולות חקלאיות משמעותיות.

ישנן תקופות בהן דברים נופלים לנו מהידיים, אנו נתקלים בחפצים, נופלים ונפצעים. לפעמים נראה ששום דבר לא מסתדר כמו שצריך. לפעמים נראה שכלל החברה האנושית יוצאת מאיזון מבחינה חברתית או בריאותית (נשמע אקטואלי?). אנו מנסים למצוא את הסיבה לכך במתח שאנו מצויים בו, בכך שאיננו מרוכזים, במבנה התרבותי שבו אנו חיים. כל זה יכול להיות נכון, אך הוספת המימד הקוסמי יכולה לתת לכך עומק נוסף, או אולי יותר נכון לומר שהיא יכולה להרחיב את תמונת העולם. אם בוחנים גם את המימד הזה, בהרבה מהמקרים ניתן לגלות שתהפוכות גדולות הגיעו יחד עם תופעות קוסמיות חריגות.

עצם המחשבה שיש דברים גדולים שאינם בשליטתנו ושיש להם השפעה על חיינו, יש בה משום צניעות וגם נחמה, והיא יכולה להיטיב, כל עוד היא אינה מובילה להסרת אחריות אישית. במבט מפוכח, היא אינה סותרת את נסיבות החיים כפי שאנו רגילים לראותם.


גם השבוע יש לנו תפוח עץ ענה מגידול שלנו- הוא הולך ומבשיל אך עדיין ירוק ברובו ועל כן חמצמץ. יחד עם זאת טעמו מעולה והוא מאוד פריך. אפשר להזמין, אפשר לחכות שיבשיל.

עדיין יש תותי שדה מעולים מגינתנו, אך שימו לב שהכמות מוגבלת.

השבוע נוציא מגינת האלונים את שארית הגזר שלנו. אנו מקווים ומאמינים שיהיה יבול שיספיק לכולם, אך אם לא נחליף אותו במשהו אחר, היות והגזר היחיד שניתן להשלים מבחוץ אינו באיכות טובה (כפי שודאי שמם לב...).

כפי שסיפרנו גם בשבוע שעבר- אנו נמצאים בתקופת 'בין עונות' ועל כן בין יבולים. אנו נפרדים מירקות החורף, בעוד יבולי הקיץ מצטרפים אלינו אט- אט. דבר זה בא לידי ביטוי בירידה במגוון- גם אצלנו וגם אצל הספקים השונים. כשמדובר בירקות מבחוץ גם המחיר גבוה יחסית ולא בהכרח תואם איכות (כמו במקרה של הגזר). מגוון העלים הירוקים מגידול שלנו הינו קטן כעת, ועל כן הם נעדרים מהסלסילה, אך עדיין כל מי שמעוניין יכול להוסיפם להזמנה.

אז עוד קצת סבלנות, ותכף יצטרפו יבולי קיץ מתוקים וצבעוניים ובשפע!

מאחלים לכם שבוע תחילת קיץ נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילה

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now