מי אנחנו?

אלה הינה בת מושב עמיקם. במשך שנים עסקה בהוראת רכיבה על סוסים. היא גם עסקה בנגרות ובבנייה. בשנת 2006 החלה את לימודיה בפקולטה לחקלאות ברחובות, שם למדה הגנת הצומח.  

ירדן הגיע מחוות השחפים שבנגב. במרוצת השנים עסק רבות בתחומי הבנייה השונים והתמקד במסגרות של כלים חקלאיים ומבנים. בשנת 2006 הקים משתלה לריבוי עצי זית ובתקופה זו גילה את חיבתו לצומח. בשנה שלאחר מכן הצטרף אל אלה ברחובות והחל את לימודיו בחוג למדעי הקרקע והמים.

אודות סלסילה

בסתיו 2009 התחתנו וחזרנו אל המשק במושב עמיקם. בחצר המשק התחלנו לטפח גינת ירק, כמו בכל בתינו לפני כן. זרענו ערוגה גדולה של תירס מתוק, וכשאלו החלו להבשיל לא הצלחנו לעמוד בקצב. התחלנו לחלק את התירסים לשכנים מהמושב והדבר עורר תגובות חיוביות. אנשים הביעו עניין וביקשו שניידע אותם אם וכאשר יהיו לנו ירקות נוספים. בנקודה זו ראינו הזדמנות לחבר בין אהבתנו לעבודת האדמה לבין העניין של האנשים בתוצרת מקומית. יותר מאוחר גילינו שלרעיון זה כבר יש שם- חב"ק- "חקלאות בשיתוף הקהילה", ובאנגלית CSA- "Community Supported Agriculture". הרעיון הינו קיום של מחויבות הדדית ושיתוף פעולה בין החקלאי לבין הקהילה המקומית.

 

בתחילה התייחסנו אל הרעיון בהססנות. כל העניין היה נראה לנו מנותק מהמציאות של ימינו. למרות זאת החלטנו להמשיך בדרך זו ולהתנהל על פי דרישות הקהל ותחושות הלב. 

 

בגינת הירק אנו מגדלים מגוון גדול של ירקות העונה, עשבי תיבול וצמחי תבלין ותה. אנו משווקים את התוצרת בשיטת "הסל השבועי".

שיטת הסל השבועי הינה שיטת שיווק המציעה מגוון קבוע יחסית של ירקות לכל לקוח. מידע נוסף על סלי הירקות בעמוד הזמנות ומשלוחים.

השם סלסילה

בתחילה בחרנו שם זה כי הוא נשמע לנו טוב ומתגלגל. משמעות השם, הינה בעלת דימוי הולם, היא סל קטן. סל קטן- סלסילה- בהכרח מכיל דברים טובים. כמו כן דברים קטנים הינם מצודדים ושובי לב. בעודנו מנסים להחליט על שם זה או אחר העפנו מבט במילון שאמר שסלסילה הוא גם שמו של צמח בר. זהו צמח נפוץ בעל פריחה לבנה. לאחר מכן הבנו שזה השם הנבחר.

סלסילה מצויה הינו צמח קטן ממשפחת הסוככיים (כמו גזר למשל). לפי הגדרתו של אבי שמידע, מדריך פרחי הבר בישראל: " צמח חד שנתי זקוף, מסועף בחלקו העליון, שגובהו 35-50 ס"מ. כולו שעיר, ונראה כמו מכוסה אבק בגלל כסות השערות הלבנות... פורח בחודש אפריל, ויוצר מרוודי פריחה לבנים הבולטים למרחוק... סלסילה מצויה הוא המין הנפוץ ביותר מבין הסוככים בצידי הדרך ובשטחים פתוחים..."