חיפוש

דבר הגינה 10/2/19

שלום לכולם!

בשבוע שעבר נטמנו פקעות תפוחי האדמה בערוגות שבגינת האלונים, והגשם בא בדיוק בזמן כדי לתת להם השקייה טובה. לצערנו לא התאפשר לנו לתעד את המאורע החגיגי, אך אנו מצרפים כאן את הסרטון משנת 2017 שמראה היטב את אופן הזריעה.

הסרטון השני הינו מהיום בבוקר- בין הטיפות צילמנו עבורכם את השום הירוק בגינת האלות, אותו תפגשו בסלסילות ביום רביעי. השום הירוק הינו עלי השום לפני שנוצר הראש עם השיניים. מבחינת טעם הוא כמו שום רגיל רק קצת יותר עדין. אפשר להשתמש בו בבישול או בסלט, או לקצוץ ולהכין מטבל שום עם לימון, מלח ושמן זית. שווה לנסות!

ההכנות לאביב בעיצומן מבחינת זריעות של שתילי חורף אחרונים ושל שתילי קיץ ראשונים.

העשב כעת גודל מהר מהר, כל מטר מוסיף לו נפח וגובה. שתילי הגינה פחות ממהרים לגדול, אך גם הם מתפתחים אט אט. אנו עוקבים אחריהם בדריכות ובסבלנות כאחד. מניסיוננו למדנו להתאזר בסבלנות כדי לתת להם להגיע למיצוי פוטנציאל הגדילה שלהם. בעבר היינו ממהרים לקטוף אותם ברגע שהגיעו לגודל סביר, בעיקר בתקופות בהן יש מחסור... כיום אנחנו קצת יותר 'בוגרים', ויודעים שהסבלנות משתלמת!


אנו מאחלים לכם שבוע חורפי נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילה

26 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 4/4/21

בוקר טוב וסוף חג שמח! מקווים שהחג עבר עליכם בנעימים ושאתם נהנים מהאביב הקריר והפורח! מזג אוויר אביבי-חורפי שכזה טוב לגידולי החורף האחרונים ולא טוב לגידולי הקיץ הראשונים... מה שבטוח זה שהוא נותן ארכה ל

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים