חיפוש

דבר הגינה 10/2/19

שלום לכולם!

בשבוע שעבר נטמנו פקעות תפוחי האדמה בערוגות שבגינת האלונים, והגשם בא בדיוק בזמן כדי לתת להם השקייה טובה. לצערנו לא התאפשר לנו לתעד את המאורע החגיגי, אך אנו מצרפים כאן את הסרטון משנת 2017 שמראה היטב את אופן הזריעה.

הסרטון השני הינו מהיום בבוקר- בין הטיפות צילמנו עבורכם את השום הירוק בגינת האלות, אותו תפגשו בסלסילות ביום רביעי. השום הירוק הינו עלי השום לפני שנוצר הראש עם השיניים. מבחינת טעם הוא כמו שום רגיל רק קצת יותר עדין. אפשר להשתמש בו בבישול או בסלט, או לקצוץ ולהכין מטבל שום עם לימון, מלח ושמן זית. שווה לנסות!

ההכנות לאביב בעיצומן מבחינת זריעות של שתילי חורף אחרונים ושל שתילי קיץ ראשונים.

העשב כעת גודל מהר מהר, כל מטר מוסיף לו נפח וגובה. שתילי הגינה פחות ממהרים לגדול, אך גם הם מתפתחים אט אט. אנו עוקבים אחריהם בדריכות ובסבלנות כאחד. מניסיוננו למדנו להתאזר בסבלנות כדי לתת להם להגיע למיצוי פוטנציאל הגדילה שלהם. בעבר היינו ממהרים לקטוף אותם ברגע שהגיעו לגודל סביר, בעיקר בתקופות בהן יש מחסור... כיום אנחנו קצת יותר 'בוגרים', ויודעים שהסבלנות משתלמת!


אנו מאחלים לכם שבוע חורפי נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילה

27 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה