חיפוש

דבר הגינה 14/2/21

שלום לכולם!

השבוע נפתח בהרגשה אביבית, עם תחזית חורפית מאוד להמשך השבוע. אז זה הזמן לנסות ולהספיק את מה שצריך להספיק לפני שובו של הבוץ, וגם לצאת ולהנות מהשמש הנעימה ומהפריחה הנהדרת.

ככה זה החורף הישראלי- מטלטל אותנו בין חום לקור, בין יבש לרטוב, בין סגריר ואפור לבהיר ומלא אור!


כמה עידכונים מהמכולת האורגנית שלנו- יש מלאי חדש של טחינה מלאה, בהמשך השבוע יתחדש גם מלאי הדבש מכל הסוגים ומכל הגדלים. וגם מלאי חדש של שמן קוקוס. בנוסף יש כמה תבלינים חדשים, הנכם מוזמנים להתעדכן ברשימה שבמערכת.


השבוע נקטוף שני יבולים חדשים מגינת האלונים- לפת ואפונת שלג. אנו מקווים שיבול האפונה השבוע אכן יספיק לכל הסלסילות הגדולות, אם לא נאלץ לשים משהו אחר במקום. נכון לעכשיו הצמחים נראים מעולה ואנו מאמינים שבמהרה כולם יזכו לטעום אפונה טרייה וטעימה!


גידול הזבל הירוק בגינת הבית נמצא בשיאו כעת ובתחילת פריחתו וזהו מראה משובב עין ולב (כפי שניתן לראות בתמונות). הצמחים גדולים ורעננים, והצמחיה צפופה ואחידה. יש מבקרים המתקשים להאמין שאת כל המסה הצמחית הנהדרת הזו יש בכוונתנו להצניע אל תוך האדמה, בעוד שאפשר להשתמש בה להאכלת בעלי החיים במשק. אבל אנחנו יודעים שגם האדמה חיה, ושאם אנחנו רוצים שהיא תזין אותנו בנדיבות, עלינו לגמול לה באותה מטבע. אז בתאבון לאדמה!


מאחלים לכם שבוע גם חמים וגם קריר, העיקר שיהיה נעים!

אלה, ירדן וצוות סלסילה29 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 4/4/21

בוקר טוב וסוף חג שמח! מקווים שהחג עבר עליכם בנעימים ושאתם נהנים מהאביב הקריר והפורח! מזג אוויר אביבי-חורפי שכזה טוב לגידולי החורף האחרונים ולא טוב לגידולי הקיץ הראשונים... מה שבטוח זה שהוא נותן ארכה ל

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים