חיפוש

דבר הגינה 16/2/20

שלום לכולם!

הבוקר זכינו לביקור מפתיע של נציגים ממשרד החקלאות, שביקשו לבדוק את ההתנהלות האורגנית שלנו. עד כה, כל הנושא של פיקוח ותקן אורגני נמצא בטיפולן של חברות פרטיות. בישראל יש שלוש כאלו בסה"כ. חברות כאלו מטבען, פועלות ראשית כל למען האינטרסים שלהן, ולאחר מכן למען האינטרסים של החקלאים ושל הצרכנים. דבר זה כמובן אינו אידיאלי.

הנציגים שהגיעו היו מופתעים לא פחות מאיתנו, שכן אנחנו המקום השני שהם מבקרים בו עד כה והם עדיין לא בדיוק יודעים מה הם מחפשים... למעשה הם מספרים שבשלב ראשון הם מכוונים יותר לעשות סדר בחנויות הטבע, שבהן יש לא מעט בלבול (מצד הצרכנים) לגבי מה אורגני ומה לא. חנויות רבות משתמשות במונח אורגני למרות שלמעשה רק אחוז קטן מהמוצרים הם באמת אורגניים, ובהסתכלות תמימה על המדפים אי אפשר להבחין בכך.

מסיבות אלו אנו שמחים על היוזמה החדשה של משרד החקלאות ואנו מאמינים שתשומת לב כזו יכולה לתרום גם לצרכנים וגם לנו, החקלאים האורגנים שפועלים בשיווק ישיר.


ביום שימשי זה ממש אפשר להרגיש שהאביב מתקרב ובא. הגינות מלאות בצמחים צעירים שמחכים למעט שמש כדי לגדול. אנו שותלים סיבוב אחרון של צמחי חורף, וכבר מתחילים לזרוע צמחי קיץ שונים (במשתלה כמובן).

האפונה שבגינת האלות נותנת מופע מרהיב של פרחים סגולים-וורודים פרפרניים. אנו מקווים שבעקבות הפריחה השופעת יגיע גם יבול יפה של תרמילים טעימים!


אנו שוב מבקשים שתבדקו את מצב הזמנתכם במסך 'הזמנה קרובה' לאחר סיום עריכת ההזמנה. אם יש בעיות אנא צרו איתנו קשר. אנו עמלים במרץ לביצוע תיקונים ושיפורים במערכת.

מאחלים לכם שבוע נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילה

57 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה