חיפוש

דבר הגינה 17/5/20

שלום לכולם!

ימי שרב כבדים עוברים עלינו. החום שואב את מעט הלחות מהצמחייה סביב והכל מצהיב במהירות. אנו מוודאים כל הזמן שלצמחי הירקות יש די מים ושהם מרגישים טוב, ככל האפשר בתנאים אלו... אף צמח אינו אוהב מזג אויר שכזה- אף לא צמחי הקיץ, ובודאי שלא צמחי החורף, שמעטים מהם עדיין מצויים בערוגות.

גם עבורנו זה לא קל לעבוד במזג אויר כזה, ועלינו לדעת להתאים את התנהלותנו לתנאים המשתנים.

את שתילת הבטטות, שהיתה מתוכננת לתחילת השבוע, דחינו לסופו. שתילי הבטטה אינם ממש שתילים, אלא יחורים- חתיכות של ענפים ששותלים באדמה והם משרישים לתוכה. בהיותם חסרי שורשים בזמן השתילה, מזג אויר של חום קיצוני יכול להיות קטלני עבורם.

צמחי הקיץ גדלים יפה ואנו מתחילים כבר במלאכת ההדליה- הכנת תמוכות שישאו את הצמחים כלפי מעלה ויתמכו בענפים כדי שלא יישברו תחת עומס הפרי. מדובר בצמחי עגבניות השרי, השעועית, הפלפל והחציל.


גם השבוע נקבל אספקה של שסק טעים מליאת, הנכם מוזמנים להוסיף לסלסילה.

בינתיים מצב המלפפון והעגבניה לא נראה מבטיח, אנו מקווים שנצליח לספק לכם כמות בסיסית של כל אחד מאלו, אך אנא היו ערוכים לאפשרות שלא נצליח... במקרה זה נחליף אותם במשהו אחר(פלפל/בצל יבש/שומר או משהו אחר...).


מאחלים לכם שבוע נעים למרות החום הגדול,

אלה, ירדן וצוות סלסילה
42 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה