חיפוש

דבר הגינה 17/5/20

שלום לכולם!

ימי שרב כבדים עוברים עלינו. החום שואב את מעט הלחות מהצמחייה סביב והכל מצהיב במהירות. אנו מוודאים כל הזמן שלצמחי הירקות יש די מים ושהם מרגישים טוב, ככל האפשר בתנאים אלו... אף צמח אינו אוהב מזג אויר שכזה- אף לא צמחי הקיץ, ובודאי שלא צמחי החורף, שמעטים מהם עדיין מצויים בערוגות.

גם עבורנו זה לא קל לעבוד במזג אויר כזה, ועלינו לדעת להתאים את התנהלותנו לתנאים המשתנים.

את שתילת הבטטות, שהיתה מתוכננת לתחילת השבוע, דחינו לסופו. שתילי הבטטה אינם ממש שתילים, אלא יחורים- חתיכות של ענפים ששותלים באדמה והם משרישים לתוכה. בהיותם חסרי שורשים בזמן השתילה, מזג אויר של חום קיצוני יכול להיות קטלני עבורם.

צמחי הקיץ גדלים יפה ואנו מתחילים כבר במלאכת ההדליה- הכנת תמוכות שישאו את הצמחים כלפי מעלה ויתמכו בענפים כדי שלא יישברו תחת עומס הפרי. מדובר בצמחי עגבניות השרי, השעועית, הפלפל והחציל.


גם השבוע נקבל אספקה של שסק טעים מליאת, הנכם מוזמנים להוסיף לסלסילה.

בינתיים מצב המלפפון והעגבניה לא נראה מבטיח, אנו מקווים שנצליח לספק לכם כמות בסיסית של כל אחד מאלו, אך אנא היו ערוכים לאפשרות שלא נצליח... במקרה זה נחליף אותם במשהו אחר(פלפל/בצל יבש/שומר או משהו אחר...).


מאחלים לכם שבוע נעים למרות החום הגדול,

אלה, ירדן וצוות סלסילה
42 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 4/4/21

בוקר טוב וסוף חג שמח! מקווים שהחג עבר עליכם בנעימים ושאתם נהנים מהאביב הקריר והפורח! מזג אוויר אביבי-חורפי שכזה טוב לגידולי החורף האחרונים ולא טוב לגידולי הקיץ הראשונים... מה שבטוח זה שהוא נותן ארכה ל

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים