חיפוש

דבר הגינה 18/10/20

שלום ובוקר טוב לכולם,

עונת הסתיו בעיצומה והפעילות, אצלנו על האדמה, היא רבה. יש המוני שתילים וזרעים בדרכם לקרקע ואנו מחפשים עוד ועוד ערוגות שמתאימות בדיוק. זה לא שחסר לנו שטח, העניין הוא שהרבה שטחים מיועדים למחזור של 'זבל ירוק' או חלקות השמורות לעונת גידולים אחרת. מנגד ישנן חלקות של גידולים קיציים שאינן מסיימות להניב ולא מפנות את מקומן כמו עגבניות השרי והחציל. אז מה עושים? מכינים כמה ערוגות פה ושם ומנסים להתגמש. בתוך חודש כל השתילים ימצאו את מקומם זה בטוח!

בעונת הסתיו כל הצמחים הצעירים מראים כושר גדילה מרשים מאוד, מנגד גם המזיקים מראים סימני שגשוג. במשק שלנו כידוע אין שימוש בחומרי הדברה, כך שאנו משתדלים להגן על הצמחים בעזרת רשתות. עם זאת ישנם נזקים ניכרים. כל חלקה פגועה נבדקת ונעשות החלפות של צמחים מתים בחדשים. ישנה גם אפשרות של איסוף זחלים והרחקתם. כשמסתכלים על השטח ניתן להבחין בקלות בפרפרים שונים שמתעופפים להם. אצלנו ידוע היטב שכל פרפר היה פעם זחל, והזחל אוכל שתילים צעירים. ברגע שהצמח גדל הוא יכול להגן על עצמו בקלות. המשימה שלנו במשק סלסילה היא לשתול, להגן לזמן קצר ולאחר מכן להניח לצמח לעשות את היתר.


שיהיה לכולנו בתאבון בריאות ואושר!

אלה, ירדן וצוות סלסילה30 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 4/4/21

בוקר טוב וסוף חג שמח! מקווים שהחג עבר עליכם בנעימים ושאתם נהנים מהאביב הקריר והפורח! מזג אוויר אביבי-חורפי שכזה טוב לגידולי החורף האחרונים ולא טוב לגידולי הקיץ הראשונים... מה שבטוח זה שהוא נותן ארכה ל

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים