חיפוש

דבר הגינה 18/10/20

שלום ובוקר טוב לכולם,

עונת הסתיו בעיצומה והפעילות, אצלנו על האדמה, היא רבה. יש המוני שתילים וזרעים בדרכם לקרקע ואנו מחפשים עוד ועוד ערוגות שמתאימות בדיוק. זה לא שחסר לנו שטח, העניין הוא שהרבה שטחים מיועדים למחזור של 'זבל ירוק' או חלקות השמורות לעונת גידולים אחרת. מנגד ישנן חלקות של גידולים קיציים שאינן מסיימות להניב ולא מפנות את מקומן כמו עגבניות השרי והחציל. אז מה עושים? מכינים כמה ערוגות פה ושם ומנסים להתגמש. בתוך חודש כל השתילים ימצאו את מקומם זה בטוח!

בעונת הסתיו כל הצמחים הצעירים מראים כושר גדילה מרשים מאוד, מנגד גם המזיקים מראים סימני שגשוג. במשק שלנו כידוע אין שימוש בחומרי הדברה, כך שאנו משתדלים להגן על הצמחים בעזרת רשתות. עם זאת ישנם נזקים ניכרים. כל חלקה פגועה נבדקת ונעשות החלפות של צמחים מתים בחדשים. ישנה גם אפשרות של איסוף זחלים והרחקתם. כשמסתכלים על השטח ניתן להבחין בקלות בפרפרים שונים שמתעופפים להם. אצלנו ידוע היטב שכל פרפר היה פעם זחל, והזחל אוכל שתילים צעירים. ברגע שהצמח גדל הוא יכול להגן על עצמו בקלות. המשימה שלנו במשק סלסילה היא לשתול, להגן לזמן קצר ולאחר מכן להניח לצמח לעשות את היתר.


שיהיה לכולנו בתאבון בריאות ואושר!

אלה, ירדן וצוות סלסילה28 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 11/10/20

בוקר טוב לכולם! הנה חלפו להם חגי תשרי ולפנינו חזרה לשגרה, כזו או אחרת... אנו מקווים שהחגים עברו עליכם בנעימים, גם אם לא בצורה הרגילה. בימים אלו אנו זורעים את שיני השום באדמה, בתקווה שינבטו ויצמחו יפה

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים