חיפוש

דבר הגינה 2/8/20

שלום לכולם!

אנו פותחים שבוע ראשון של אוגוסט עם רוח נעימה ועננים משייטים בשמיים- כלומר באווירה אופטימית!

לפני כמה ימים השלמנו את הבנייה של המשתת- כלי חקלאי המשמש לפתיחת חריצים בתוך הקרקע. עד לא מזמן היינו בדעה שיש להמנע מעיבודים עמוקים כדי לא לפגוע במבנה הקרקע. אך לנוכח הירידה בפוריות הקרקע ובעיית הערצבים הקשה בגינת הבית הוחלט שיתכן שהקרקע הכבדה שיש לנו כאן דוקא כן צריכה עיבוד נוסף ומעמיק יותר. המשתת נכנס וחורץ את האדמה ובכך מאפשר חדירה של אוויר לעומק רב יותר, וזאת מבלי להפוך את הקרקע יתר על המידה. הכנסת אוויר אל תוך הקרקע עשויה לשפר את החיות שלה, שכן כל תהליכי החיים דורשים חמצן. כמו כן פתיחת הקרקע אמורה לפגוע בערצבים.

שינוי נוסף בגישה הוא לגבי ההתייחסות ל'פסי הדריכה'. פסי הדריכה אלו השבילים בהם נוסעים גלגלי הטרקטור בין הערוגות. עד כה הקפדנו לשמור על פסי דריכה קבועים ועיבדנו רק את אדמת הערוגות שביניהם. האדמה בפסי הדריכה הולכת ומתהדקת כתוצאה מהעומס, והמחשבה היתה ל'הקריב' אותה לטובת שמירה על האדמה שבערוגות. השינוי הוא בכך שכעת אנו נרצה להתייחס אל כל החלקה כיחידת חיים אחת, בשאיפה לטפח את הפוריות בכל האדמה שבחלקה, בלי חלקים 'מתים'. לכן עלינו לעבד את כל האדמה, לפזר קומפוסט בכולה ולא לשמור על פסי דריכה קבועים.

כבר התחלנו לעבד את חלקת הבית עם המשתת החדש, ואכן ניתן לראות איך בשטח הערוגות הוא עובר בקלות ואילו בפסי הדריכה הוא עובר בקושי, ומוציא גושי אדמה גדולים וקשים.

אנו משתדלים להיות פתוחים לרעיונות חדשים ולשינויים, ואנו מקווים לראות ברכה בדינמיות של הדברים.


השבוע יש הרבה מלונים, בטוח יהיה בכל הסלים הגדולים, ואם יהיה מספיק נוכל לשים גם בסלים הקטנים. גם יבול עגבניות השרי עולה, כך שמצפה לנו סלסילה צבעונית וטעימה!


מאחלים לכם שבוע נעים ורגוע,

אלה, ירדן וצוות סלסילה39 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה