חיפוש

דבר הגינה 21/2/21

שלום לכולם!

בסערה של שבוע שעבר היו כמה מטחי ברד קשים ואנו שמחים שמבעוד מועד כיסינו את מרבית הצמחים הרגישים ברשתות הגנה. זוהי תחושה קשה כשרואים ברד יורד וחושבים על כל הגידולים שיורדים לטמיון, מה שקרה לנו בעבר לא פעם אחת... ביום חמישי כבר מיהרנו להוריד את הרשתות, כי גם הימצאות מתחת לרשת בתנאים לחים יכולה להסב נזק לצמחים.


ישנם אנשים הסבורים שאין טעם לקנות תוצרת אורגנית כי אין וודאות שהיא אכן עומדת בתקנים. לצערנו דבר זה נכון במידה מסוימת. הפיקוח נמצא בידיהן של חברות פרטיות שרוצות לשמור על מאגר הלקוחות שלהן, ולכן הן אינן מעוניינות להיות 'קשוחות' מידי. ישנם מקרים בהם מגדל אורגני שנתפס בקלקלתו עובר לחברת פיקוח אחרת כדי להמשיך לעבוד כרגיל.

לעניין זה ודאי יש יותר מפתרון אחד, אם כי איננו מתיימרים לדעת מהו... יחד עם זאת ניתן לומר בוודאות שתוצרת אורגנית הינה נקייה יותר מתוצרת רגילה. שכן בתוצרת רגילה ניתן לדעת בוודאות שבגידולה נעשה שימוש בחומרים רעילים, לעיתים אף כאלו האסורים לשימוש, או בסמוך מידי לקטיף.

כמו כן, לא כדאי ללכת ולחפש את התֹוצרת הזולה ביותר, כי לרוב זה מעיד על איכותה. אנו לא חושבים שהכי יקר זה הכי טוב, אלא שאם יש מחיר מקובל למוצר מסוים, אז אותו המוצר במחיר זול במיוחד יכול לעורר חשד. מקרה כזה כבר ראינו בביצים האורגניות, כאשר מגדל שחרג מהתקן באופן גס שיווק ביצים 'אורגניות' במחיר נמוך שהפיל את השוק.

ולסיום, גם במקרה זה מסתמן שאין ערובה טובה יותר מאשר ההכרות האישית עם המגדל. אנו משתדלים לספק כמה שיותר תוצרת מגידול שלנו, ובזו שאנו מביאים מבחוץ אנו משתדלים שלנו תהיה הכרות אישית עם מי המגדל.


בתמונה רואים את אחוות הגזרים שמצאנו בגינה בשבוע שעבר. לזוגות אנו כבר רגילים, במקרה זה יש לנו זוג הורים וילד, כמה נחמד ומיוחד!

מאחלים לכם שבוע נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילה37 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה