חיפוש

דבר הגינה 21/6/20

בוקר קוסמי טוב לכולם!

למה קוסמי אתם שואלים?

כי היום זה היום הכי ארוך בשנה, ואם לא די בכך, הבוקר התרחש ליקוי חמה חלקי.

אלו שתי תופעות ראויות לציון ולתשומת לב. היום הארוך ביותר הינו גם באופן רשמי היום הראשון של הקיץ, אז זה הזמן לברך קיץ נעים לכולם!

בהלך הרוח התרבותי של ימינו, גרמי השמיים נראים כתופעות טבע שראוי לחקור אותן, ושאין להן קשר לחיי היומיום שלנו. אך תורות רוחניות רבות, וכך גם מדע האסטרולוגיה, רואים כי לתופעות הקוסמיות יש השפעות ישירות ומרחיקות לכת על חיינו על פני כדוה"א, גם ברמה האנושית וגם ברמה האישית של כל אחד.

גם החקלאות הביו-דינמית, ממנה אנו שואבים השראה רבה, רואה חשיבות אדירה בתופעות קוסמיות שונות, מבחינת השפעתן על הממשק החקלאי. למשל סמוך לליקוי חמה, לא רצוי לבצע פעולות חקלאיות משמעותיות.

ישנן תקופות בהן דברים נופלים לנו מהידיים, אנו נתקלים בחפצים, נופלים ונפצעים. לפעמים נראה ששום דבר לא מסתדר כמו שצריך. לפעמים נראה שכלל החברה האנושית יוצאת מאיזון מבחינה חברתית או בריאותית (נשמע אקטואלי?). אנו מנסים למצוא את הסיבה לכך במתח שאנו מצויים בו, בכך שאיננו מרוכזים, במבנה התרבותי שבו אנו חיים. כל זה יכול להיות נכון, אך הוספת המימד הקוסמי יכולה לתת לכך עומק נוסף, או אולי יותר נכון לומר שהיא יכולה להרחיב את תמונת העולם. אם בוחנים גם את המימד הזה, בהרבה מהמקרים ניתן לגלות שתהפוכות גדולות הגיעו יחד עם תופעות קוסמיות חריגות.

עצם המחשבה שיש דברים גדולים שאינם בשליטתנו ושיש להם השפעה על חיינו, יש בה משום צניעות וגם נחמה, והיא יכולה להיטיב, כל עוד היא אינה מובילה להסרת אחריות אישית. במבט מפוכח, היא אינה סותרת את נסיבות החיים כפי שאנו רגילים לראותם.


גם השבוע יש לנו תפוח עץ ענה מגידול שלנו- הוא הולך ומבשיל אך עדיין ירוק ברובו ועל כן חמצמץ. יחד עם זאת טעמו מעולה והוא מאוד פריך. אפשר להזמין, אפשר לחכות שיבשיל.

עדיין יש תותי שדה מעולים מגינתנו, אך שימו לב שהכמות מוגבלת.

השבוע נוציא מגינת האלונים את שארית הגזר שלנו. אנו מקווים ומאמינים שיהיה יבול שיספיק לכולם, אך אם לא נחליף אותו במשהו אחר, היות והגזר היחיד שניתן להשלים מבחוץ אינו באיכות טובה (כפי שודאי שמם לב...).

כפי שסיפרנו גם בשבוע שעבר- אנו נמצאים בתקופת 'בין עונות' ועל כן בין יבולים. אנו נפרדים מירקות החורף, בעוד יבולי הקיץ מצטרפים אלינו אט- אט. דבר זה בא לידי ביטוי בירידה במגוון- גם אצלנו וגם אצל הספקים השונים. כשמדובר בירקות מבחוץ גם המחיר גבוה יחסית ולא בהכרח תואם איכות (כמו במקרה של הגזר). מגוון העלים הירוקים מגידול שלנו הינו קטן כעת, ועל כן הם נעדרים מהסלסילה, אך עדיין כל מי שמעוניין יכול להוסיפם להזמנה.

אז עוד קצת סבלנות, ותכף יצטרפו יבולי קיץ מתוקים וצבעוניים ובשפע!

מאחלים לכם שבוע תחילת קיץ נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילה

24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה