חיפוש

דבר הגינה 21/9/20

שלום לכולם!


לאחרונה אנשים מספרים לנו שבחנויות אחרות הם קונים ביצי חופש אורגניות במחיר שהינו זול משמעותית ממה שיש אצלנו. הדבר הפתיע אותנו, שכן עד כמה שידוע לנו המחיר של ביצים אלו די אחיד בכל המקומות, ושאין בו פערי תיווך גדולים. במקביל, לפני כמה ימים היה אצלנו נציג מטעם חברת הפיקוח האורגני שבא לערוך את המבדק השנתי. במהלך הביקור הוא סיפר לנו שלאחרונה קרה שמגדל ביצים אורגניות מהמרכז כמעט ומוטט את שוק הביצים האורגניות כשהצליח לשווק ביצים באופן משמעותי יותר זול משאר המגדלים. כשבא אליו הנציג מטעם חברת הפיקוח לבדוק האם הוא עומד בתקן הוא גילה כמה וכמה בעיות- שימוש בחומרים שאינם מותרים, גודל מרחב המחיה ביחס לכמות התרנגולות אינו עומד בתקן, התרנגולות סגורות ואינן יוצאות לחצר כמחויב בתקן ועוד. כשחברת הפיקוח הצהירה על כוונתה לסגור את הלול בשל דברים אלו, אותו מגדל איים בתביעה משפטית כנגדה. לבסוף חברת הפיקוח הפסיקה לתת שירותיה לאותו מגדל. ומה אותו מגדל עשה? עבר לעבוד עם חברת פיקוח אחרת... נכון לעכשיו אותו מגדל עדיין משווק ביצי חופש אורגניות.

מה אנחנו למדים מכך? שאי אפשר לסמוך באופן מוחלט על התקן האורגני שכן (למרבה הצער) הוא נמצא בידי חברות פרטיות בעלות אינטרסים כלכליים ואין בו פיקוח או הגנה משפטית מטעם משרד החקלאות או כל גוף אחר. לכן, גם איפה שיש תקן אורגני, עלינו לנסות לברר עד כמה שאפשר מה מקור התוצרת ומה טיבה.

אך חשוב לא פחות זה לא לחפש את הזול ביותר, שכן במרבית המקרים כשמשלמים מעט מקבלים מעט. דבר זה נכון במיוחד במקרה שיש מותג שהינו זול בצורה יוצאת מן הכלל ביחס למותגים האחרים. דבר זה יכול מייד להדליק נורה אדומה.


אז עד כאן לסיפור זה מהעולם האורגני. אנו משווקים ביצי חופש אורגניות של משק עפאים שמתוך הכרות אישית אנו יודעים שהם עומדים בתקן בצורה הטובה ביותר, והם גם פתוחים לקבלת קהל כך שיש באפשרותכם להתרשם בעצמכם (כשאין סגר...), כפי שרואים בתמונה למטה.


אנו מקווים שהחג עבר עליכם בנעימים ושהשנה החדשה התחילה היטב!

אנו מודעים לכך שהיו כמה בעיות עם הסלסילות בשבוע שעבר, מבחינת ההרכב שהשתנה ברגע האחרון וגם מבחינת האיכות של חלק מהתוצרת. אנו שבים ומתנצלים על כך, וחשוב לנו שתדעו שאנו עושים כמיטב יכולתנו לספק לכם תוצרת באיכות גבוהה, ובתוכה עגבניה ומלפפון באופן תמידי וללא פשרות. יחד עם זאת, זוהי עונה קשה מבחינת היבולים, לא רק אצלנו, אלא בשוק האורגני בכלל. כמו כן 'מצב הקורונה' בשילוב עם החגים יוצר עלייה חריגה בביקוש. אנא התאזרו בסבלנות, עד שהדברים יגיעו לאיזון מחודש...

גם השבוע איננו יודעים בוודאות מה יהיה המצב מבחינת עגבניה ומלפפון וגם מבחינת שאר הירקות, אנא היו ערוכים לשינויים.


עקב שיקולים כלכליים החלטנו לעלות את דמי המשלוח לקו החלוקה שנוסע לכיוון המרכז וכולל את כל מקומות היישוב שבין חדרה לתל-אביב ויפו. כעת דמי המשלוח יהיו 30 שקלים, במקום 25 או 20, אנו מקווים שתקבלו זאת בהבנה.


השבוע לפחות חלק מהרימונים יהיו מגידול שלנו, אולי אפילו כולם (תלוי בכמות ההזמנות וביבול).

כמו כן אנו מתחילים לקטוף מעט קייל ומנגולד, בינתיים רק בתור תוספות, בקרוב יהיה יבול של ממש.


מאחלים לכם שבוע נעים ורגוע,

אלה, ירדן וצוות סלסילה63 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה