חיפוש

דבר הגינה 22/12/19

שלום לכולם,

אתמול היה היום הקצר ביותר בשנה, והיום, בתיאום מושלם נחגוג נר ראשון של חנוכה. חנוכה, הלא הוא חג האור, בא למלא את ביתינו ואת לבבותינו באור בימי החורף החשוכים...

מעבר לסמליות המסורתית של השימוש בשמן, גם מבחינה תזונתית יש הרואים 'הגיון בריא' בלהרבות באכילת שמן בעונה זו. שכן בסוף הסתיו, היובש בסביבה שלנו מגיע לשיאו, וכך גם בגופנו. ועל כן זהו זמן טוב לצרוך הרבה שמן ובכך להתגבר על היובש המצטבר.

אם אתם מעוניינים בתוספת תפוחי אדמה לכבוד החג הנכם מוזמנים לרשום זאת בהערות של הזמנתכם, נשלח לכם בשמחה.

השבוע נקטוף כמה ביכורים- גזר מהגינה, שומר וסלרי. דבר זה מרגש, אך קחו בחשבון שקשה לנו לדעת מה יהיו היבולים בפועל ויתכנו שינויים בהרכב הסל בהתאם.

לסיום, אנו מצרפים מתכון באדיבותה של תמר (תודה רבה תמר) לשימוש בעלי המנגולד (ירוקים/אדומים או גם וגם):

בצל: חותכים בצל גדול \ 2-3 כרישות  לפרוסות ומאדים במעט שמן במחבת רחבה. חשוב לא לחרוך את הבצל, רק שיהפוך שקוף (בפרט לא כדאי לחרוך את הכרישה).

עלים: שוטפים את העלים ומנערים (אין צורך ליבש ממש). חותכים את העלים לרצועות (1-2 ס"מ) כך שהגבעולים הלבנים שבתחתית העלה נחתכים לרוחב  (כמו שהייתם חותכים סלרי).

אחרי שהבצל שקוף, מוסיפים את הגבעולים החתוכים למחבת, שיקבלו 3-4 דקות לבד עם הבצל. בשלב הזה כדאי להשתמש באש בינונית ולא גבוהה.

מוסיפים את שאר רצועות העלים למחבת ומבשלים יחד כמה דקות לא מכוסה. כדאי קצת להפוך ולערבב. הבישול לא צריך להיות ארוך - מסתכלים וטועמים לדעת מתי זה כמעט מוכן. זה לא חייב להתרכך.

מוסיפים למחבת מיץ סחוט מ: תפוז \ פומלית קטנה! \ 2 קלמנטינות, וגם 2-3 כפות צימוקים. מערבבים ומחממים יחד עוד 2-3 דקות. אפשר להגביר את האש כדי לאפשר לנוזלים להתאדות.

בשלב האחרון אנחנו מוסיפים גם קצת שקדים מולבנים חתוכים.

בתאבון!


מאחלים לכם חג שמח ומלא אור!

אלה, ירדן וצוות סלסילה

25 צפיות

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now