חיפוש

דבר הגינה 22/3/20

שלום לכולם!

תקופה בלתי רגילה עוברת עלינו כעת. אפשר לומר שהיא קשה ומטלטלת, אך גם מביאה איתה הזדמנות לצמיחה מחודשת, ולבחינה מחודשת של המבנה החברתי-כלכלי שבו אנו חיים. אפשר לבחון זאת החל מהרמה האישית-משפחתית ועד לרמה הארצית והעולמית.

כעת, כשיד מלמעלה לחצה 'פאוז' על הסרט הרץ, דבר אחד מאוד מורגש- יש זמן! הרבה הרבה זמן. ואנו מסתכלים על העולם שנגלה סביבנו, כאילו לראשונה, ותוהים- האם אנחנו דמויות פעילות ובעלות רצון בתוך הסרט הזה? או שמא אנו מונעים ע"י תסריט שכתב אותו מישהו אחר?

פתאום אומרים לנו- לא תיסעו, לא תיקנו, לא תטוסו, לא תיצאו לבילויים. מה כן? שבו בבית עם המשפחה.

מה אנחנו מרגישים לגבי זה? מחנק או נחת? מועקה או הקלה?

דבר אחד בטוח- כדוה"א מרגיש הקלה גדולה- האוויר נקי יותר ממה שהיה מזה הרבה זמן, השמיים שקטים, הייצור האינסופי של אביזרי פלסטיק לא חיוניים פוחת...

לאן כל זה הולך איש אינו יכול לדעת. אך יש לזכור שמשברים הם תמיד קרקע פוריה לצמיחה להתחדשות, והעיקר לא לפחד כלל.


בשעת חירום זו ישנה השבתה של כל מה שאינו הכרחי וצמצום של הפעילות לחיוני ביותר. אנו כחקלאים, מורשים להמשיך לעסוק במלאכתנו, ואף מתבקשים לעשות זאת יותר מתמיד. כך גם כל השירותים תומכי החקלאות. לא אכחיש שאנו מרגישים ברי מזל, שגם בשעה זו אנו יכולים לצאת לשטחים שלנו ולהמשיך לעסוק בפעילות היומיומית שלנו, בעודנו נהנים מיופיו של האביב. יתר על כן, השקט ששורר סביב הינו מיוחד במינו. אם עיתותיכם בידיכם ואתם רוצים לבלות קצת זמן באוויר הפתוח תוך כדי פעילות תומכת חקלאות, הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר. נשמח שתעזרו לנו במלאכת העישובים. אל דאגה- המרחב גדול מספיק לשמירה על מרחק בטוח אחד מהשני. זו יכולה להיות פעילות מרעננת עבור מבוגרים וילדים כאחד.


בסוף השבוע האחרון קיבלנו מנה גדולה נוספת של גשם שהעלתה שוב את מפלס הנחלים ואת מפלס הבוץ. גם הטמפ' היו נמוכות מאוד, כאילו חזרנו אל שיאו של החורף. אמנם אנו כבר משוועים לשמש חמימה, אך חורף מתמשך מבטיח לנו אביב ארוך ונהדר!


אנו מאחלים לכולם ימים טובים,

ירדן, אלה וצוות סלסילה

47 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 4/4/21

בוקר טוב וסוף חג שמח! מקווים שהחג עבר עליכם בנעימים ושאתם נהנים מהאביב הקריר והפורח! מזג אוויר אביבי-חורפי שכזה טוב לגידולי החורף האחרונים ולא טוב לגידולי הקיץ הראשונים... מה שבטוח זה שהוא נותן ארכה ל

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים