חיפוש

דבר הגינה 22/7/18

שלום ובוקר טוב לכולם!


אתם ודאי תוהים במה אנחנו עסוקים בימי קיץ חמימים ונעימים אלו, ולכן אנו נספר...

בערוגות הירק יש עבודה רבה של הדליות- סידור ותמיכת הצמחים כך שיעלו כלפי מעלה. דבר זה תורם לאוורור של הצמח ובכך מסייע למניעת מחלות פטריתיות שמתפתחות בתנאים של לחות. מעבר לכך זה מקל על מלאכת הקטיף ומונע שבירה של ענפים עקב עומס הפרי. את ההדליות אנו עושים בערוגות השרי, הפלפלים והשעועית.

חוץ מזה יש מלאכת קטיפים תכופה, היות וחלק מצמחי הקיץ דורשים קטיף מידי יומיים- שלושה, אחרת הם גדלים יתר על המידה. דבר זה נכון לגבי הקישואים, המלפפונים, השעועית והבמיה.

בעונה זו יש פחות שתילות וזריעות, שכן החום אינו מיטיב עם צמחים צעירים, ולעיתים הם אינם שורדים את הלם המעבר מהמשתלה לאדמה. גם עישובים יש פחות, שכן העשבים מצטמצמים לאזור המושקה בלבד ולא בכל השטח.

כעצי הרימונים 'כייסנו' את הפירות- עטפנו כל פרי ופרי בשקית נייר כדי להגן עליהם מפני מזיקים.

עוד מהמתרחש בבוסתן האלונים הוא פריחת הגויבה, שנותנת מופע יפה ומרגש של פרחים לבנים מהם נהנה בצורת פירות בסתיו...


דבר חשוב נוסף בסדר היום כעת הוא הכשרת החלקה הקרויה 'בוסתן חורשן'. במהלך חודש אוגוסט ניטע בחלקה עצי אבוקדו ואנונה. ההכנות כוללות התקנת גדר ושערים, חפירת בורות וסידור מערכת השקייה.

אז ככה שכרגיל המלאכה מרובה ולא משעמם...


בשבוע שעבר היה מחסור קשה במלפפונים בשוק האורגני. המעט שהשגנו (חלקם מגידול שלנו וחלקם לא) חולקו בכמות סימלית בין הסלסילות. אנו מתנצלים על כך אך גם מקבלים בהבנה את המחסור, שכן ככל שאנו שואפים להתאים עצמנו להלך הטבעי של הדברים עלינו לקבל את הדינמיות שלהם בתור חלק בלתי נפרד...


בשבועיים האחרונים התחלנו לשלוח עגבניות שרי בסלסילות, והיבול הולך ומתגבר. לצערנו יש הרבה עגבניות סדוקות שאנו ממיינים החוצה. אלו עגבניות טובות וטעימות אך אין להן 'חיי מדף' בגלל שהן פצועות. אם אתם מעוניינים לקבל מהן 'במתנה מגינה' אתם יכולים להוסיף במערכת ההזמנות, נשלח אליכם בשמחה!

ועוד באותו נושא, הנכם מוזמנים להגיע אלינו לביקור ולהנות מקטיף עצמי של עגבניות שרי- פעילות חופש מעולה למבוגרים וילדים כאחד. כל שעליכם לעשות זה לתאם איתנו מראש.


אנו מזכירים לכם שיש לנו יבול יפה של פלפל חריף, וגם יינות רוזה טעימים ומרעננים, הנכם מוזמנים להוסיף לסל.

ולסיום, הנכם מוזמנים להרשם כחברים בבלוג של האתר. כך תוכלו להגיב מהגיגי ליבכם, ולהוסיף המלצות ומתכונים מהמתרחש במטבח שלכם. אנו נשמח על כך מאוד ומבטיחים לשלוח צ'ופרים מהגינה לכל מי שישתף במתכון מירקות הסלסילה, עדיף בליווי תמונה.


מאחלים לכם שבוע נעים,

ירדן, אלה וצוות הגינה

32 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה