חיפוש

דבר הגינה 24/3/19

שלום לכולם!


ימי האביב משרים עלינו אווירה של צמיחה והתחדשות. ברוח זו רציתי לספר לכם על תנועה חדשה-ותיקה שמתרחשת אצלנו במשק. בוודאי כבר סיפרנו בעבר על חקלאות ביו-דינאמית, שהיא חקלאות ברוח האנתרופוסופיה, שבה אנו לוקחים חלק. שיטה חקלאית זו לוקחת השראה מתוך השקפת עולם רוחנית ומספקת שיטות מעשיות לפעולה. מזה חמש שנים שאנו מיישמים שיטות אלו במשק שלנו, ואת התוצאות אתם ודאי מרגישים בתוצרת.

בסוף השבוע האחרון ובזה שיבוא אנו מארחים אצלנו במשק את רולנד אולריך שבא לבקר אותנו מגרמניה. הוא מדריך ותיק של החקלאות הביו-דינאמית. במהלך השנים הוא הוביל מיזמים רבים של חקלאות, מפעלי טיפול במים ושימור קרקעות, בגרמניה ובמדינות רבות אחרות. את המפגש שלנו עם רולנד יזם לירון ישראלי. בשיתוף פעולה עם לירון התארגנה הסדנא הנוכחית שבה אנו לומדים על יצור קומפוסט ביו-דינאמי וכרומטוגרפיה להערכת חיוניות הקרקע.

קומפוסט ביו-דינאמי נבנה ומטופל בצורה הלוקחת בחשבון את הכוחות היוצרים של הטבע כמקור לאספקה של חומרי ההזנה הנחוצים לצמח, לחיות ולאדם. זאת בניגוד לאופן ההסתכלות הרווח שרואה את הקומפוסט כמניין חומרים כימיים באופן כמותי.

הכרומטוגרפיה הינה שיטה מורכבת, הידועה לאנשים מעטים בעולם. שיטה זו לוקחת דגימה של קרקע ויוצרת ממנה תמונה המזכירה את העין האנושית. מתוך התמונה הצבעונית שמתקבלת ניתן להעריך את פוריות הקרקע ואת דרך הפעולה בעתיד. אופן הקריאה של תמונה זו הוא החלק המורכב, שכן, בדומה לכל פעולה רוחנית, בעת הקריאה עלינו להתנתק מכל דעה קדומה או שיפוטיות, וזאת על מנת להשיג אובייקטיביות...

המפגש עם רולנד הינו מרגש במיוחד, עבורנו ועבור כל משתתפי הסדנא, מכיוון שמעבר לידע ולניסיון הרב שלו ישנו גם שאר רוח הנותן השראה ואומץ להתחיל ולהמשיך בדרך.


מאחלים לכם שבוע נעים

אלה, ירדן וצוות סלסילה

56 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 11/10/20

בוקר טוב לכולם! הנה חלפו להם חגי תשרי ולפנינו חזרה לשגרה, כזו או אחרת... אנו מקווים שהחגים עברו עליכם בנעימים, גם אם לא בצורה הרגילה. בימים אלו אנו זורעים את שיני השום באדמה, בתקווה שינבטו ויצמחו יפה

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים