חיפוש

דבר הגינה 25/11/18

שלום לכולם!

גשמים יפים ירדו ובאו לאדמה בימים האחרונים. הגשמים שבאו עקבו אחר הקודמים כך שהאדמה נשארה לחה ועסיסית. רצף גשמים זה מבטיח את תחילתו של חורף ירוק ורענן שכן כל העשבים עולים וצומחים. כל סערת גשמים מביאה אלינו ברכה אך גם דאגה- דאגה מפני הברד. ברד זה, כשהוא מגיע בכמות ועצמה גדולים יכול לגרום נזקים אדירים לכל הצמחים. מניסיוננו למדנו שסערת ברד גדולה יכול להחריב כליל את כל יבולי החורף במשק סלסילה. אכן היה חורף אחד כזה, שלאחר מכת ברד נותרנו ללא כל תוצרת למשך עונה שלמה עד שגדלו הירקות החדשים. מאז אנו מאוד חשדנים ובכל פעם שיש רק סיכוי קל לברד אנו ממהרים ומיד מכסים את כל הצמחים ברשתות.

ביום רביעי האחרון קטפנו צנוניות מהגינה ושלחנו אותן אליכם עם עליהם הרעננים. העלים טובים לשימוש כתוספת ירוקה למרק ירקות. מומלץ להפריד את העלים מהצנוניות כדי למנוע את התרככותן. ככלל, את כל הירקות שנוטים להתרככות, כדאי לאחסן בתוך שקית או כלי פלסטיק סגור (אך מאוורר). אנו שולחים אותם לא ארוזים מתוך כוונה לחסוך באריזות חד פעמיות, אנו בטוחים שיש לכם מספיק כאלו בבית... על חלק מהצנוניות היו סימני כרסום. את אלו שהיו מאוד מכורסמות מיינו החוצה, ואת אלו שרק קצת השארנו. אנו מכירים היטב את תופעת הכרסומים והאכילות על גבי הירקות והעלים שאנו משווקים. נושא זה הינו סלע המחלוקת שלנו מכיוון שאנו רוצים לספק לכם ירקות יפים ומושלמים. מחד חשוב שהם יראו טוב לעין, ומנגד אנו שואפים שהירקות יהיו נקיים ומושלמים מהבחינה שאינה נראית לעין והיא הבריאות. נושא זה הוא המחלוקת הגדולה גם שלנו מול עצמנו אך גם של החקלאות הקונבנציונלית אל מול האורגנית. אתם שהנכם לקוחותינו הנאמנים בוודאי יודעים שהתוצרת הטובה ביותר אינה נמדדת במראה חיצוני. עם זאת רבים מכם מרגישים לפעמים שירקות מסוימים עברו את גבול ה'מידה הטובה'. גם זה יכול לקרות- ונשמח לשמוע את דעתכם ואף לפצות אתכם במקרה שכזה.


זהו השבוע האחרון שבו נהנה מאספקת לחמים של מאפיית 'ללוש'. אנו מודים לנוה על כל הלחמים הטובים שאפה עבורנו ומאחלים לו דרך צלחה.

כל שאר המוצרים הנוספים האיכותיים עומדים בעינם, הנכם מוזמנים להוסיף לסלסילה.


מאחלים לכם שבוע נעים

אלה, ירדן וצוות סלסילה

29 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 4/4/21

בוקר טוב וסוף חג שמח! מקווים שהחג עבר עליכם בנעימים ושאתם נהנים מהאביב הקריר והפורח! מזג אוויר אביבי-חורפי שכזה טוב לגידולי החורף האחרונים ולא טוב לגידולי הקיץ הראשונים... מה שבטוח זה שהוא נותן ארכה ל

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים