חיפוש

דבר הגינה 26/5/19

שלום לכולם!

בשבוע שעבר התחלנו לאסוף את תפוחי האדמה מגינת האלונים. לא כל מה ששלחנו אליכם היה מגידול שלנו- רק אלו הקטנים. למה קטנים? כי השנה, בפעם הראשונה והמצערת, גידול תפוחי האדמה לא עלה יפה. מתחילת הדרך ועד עכשיו היה זה אחד מהגידולים הנוחים ביותר שלנו- השקעה קטנה יחסית ותמורה גבוהה, צמחים חזקים ובריאים שמניבים יבול גדול תוך זמן קצר. השנה, עוד בתחילת הגידול, נתקפו רוב הצמחים בכימשון- מחלה פטרייתית של שפוגעת בכל חלקי הצמח. מחלה זו היתה אחראית לרעב גדול באירלנד במאה ה 19, כאשר היא פגעה בגידול המזון העיקרי במדינה בימים ההם. בשנים קודמות ראינו מעט ממחלה זו בצמחים שלנו, אך לא בשלב כה מוקדם של הגידול ולא בכזה היקף. יתכן שהדבר קשור לזריעה מוקדמת מידי או למשקעים הרבים של החורף האחרון, שגרמו ללחות גבוהה.

בכל אופן, התוצאה היא יבול קטן של תפוחי אדמה קטנים. ובכל זאת, הם יפים וטעימים וטובים למאכל. אפשר לאפות או לבשל אותם בשלמותם, ולא חייבים לקלף.

לכל מי שתהה מה זה הכוכב הצהוב שנשלח בשבוע שעבר בסלים הגדולים- זהו קישוא כוכב. על אף צורתו המיוחדת, הוא משמש כקישוא רגיל לכל דבר, טעים ועסיסי! גם השבוע נהנה ממנו.


בשעה טובה וקצת מאוחרת אנו מתחילים לקטוף תותי שדה אדומים, מתוקים ובעיקר מאוד טעימים! אתם מוזמנים להוסיף לסלסילה, אך קחו בחשבון שהכמות מוגבלת ולא בטוח שיהיה מספיק לכולם...


ומה אנחנו עושים היום? יציקת בטון חדשה לבית האריזה- למען התנהלות ישרה וחלקה יותר בימי האריזה!

מאחלים לכם שבוע נעים

אלה, ירדן וצוות סלסילה


63 צפיות

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now