חיפוש

דבר הגינה 27/1/19

שלום לכולם,

מזג האוויר האביבי מביא עימו מלאכה רבה. אנו מכינים את הקרקע לקראת גידולי האביב באופן כללי ועבור זריעת תפוחי האדמה בפרט. פקעות תפוחי האדמה הגיעו אלינו ממרחקים וייטמנו באדמה בקרוב.

השמש שזורחת עלינו מזה כשבוע וחצי מעודדת את הצמחים, לאחר התקופה החורפית שעברה עלינו. ניכרת צמיחה מחודשת גם בצמחי הגינה וגם בעשבי הבר. יחד עם זאת, אנו מייחלים לגשם נוסף ושמחים שיש תחזית לגשם בימים הקרובים.

בשבוע שעבר ציפינו ליבול גדול של לפת שיספיק לכל הסלסילות. להפתעתנו גילינו שרבים מצמחי הלפת גידלו עלים מפוארים אך בלי לפת. כך שבמבט מעל פני הקרקע היה נראה שיש הרבה לפת אך כששלפנו אותן החוצה גילינו שלא כך הוא. לכן רק הסלסילות הקטנות זכו בלפתות, הגדולות קיבלו בטטות במקום... זוהי הזדמנות להזכיר שרשימת הירקות הצפויה הינה משוערת ושברבים מן המקרים יש שינויים של הרגע האחרון. היות והערכת המלאי נעשית בין הערוגות (ולא בין המדפים) קשה לדעת בדיוק מה יהיה. יש לזכור שאופן פעולה זה נעשה על מנת לתת לכם ירקות טריים ככל האפשר.

ניתן לומר באופן כללי שבימים אלו יש לנו פחות תוצרת מגידול שלנו, עקב החורף הקר והגשום. הצמחים מאטים את גדילתם ותנובתם יורדת בהתאם. אנו נעזרים יותר מן הרגיל בהשלמות מבחוץ, שרובן מגיעות מאזורים חמימים יותר ברחבי הארץ, בעיקר בדרומה. אך אל חשש, בקרוב יחזרו היבולים לשגשג, וזה הזמן להודות על כך שיש לנו שכנים אורגניים להיעזר בהם בימים קשים...


אנו מאחלים לכם שבוע נעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילה

36 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 11/10/20

בוקר טוב לכולם! הנה חלפו להם חגי תשרי ולפנינו חזרה לשגרה, כזו או אחרת... אנו מקווים שהחגים עברו עליכם בנעימים, גם אם לא בצורה הרגילה. בימים אלו אנו זורעים את שיני השום באדמה, בתקווה שינבטו ויצמחו יפה

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים