חיפוש

דבר הגינה 3/2/19

בוקר טוב לכולם!

מזג האויר בימים אלו אביבי כמעט, אך בלילות הטמפ' יורדות מטה מטה. דווקא בשל השמיים הנקיים מענן הטמפ' במהלך הלילה יורדת נמוך, כי בהעדר שכבת עננים כל החום של היום בורח למעלה עם רדת הערב. בבקרים האחרונים ישנם סימנים של כפור פה ושם, אך לא קרה רצינית עדיין. לפני כחצי שנה נטענו חלקה של עצי אבוקדו, ואלו רגישים במיוחד לקרה. ישנן דרכים למנוע את נזקי הקרה ולכן יש צורך במעקב אחר תנודת הטמפ' ולכן אנו עוקבים בדריכות אחר הטמפ' בבוקר, לראות האם הגענו לכדי כפור. זהו גידול חדש עבורנו ותהליך הלמידה רק החל... משמאל רואים תמונה של צמח תות בכפור. זו תמונה מלפני שלוש שנים, בשנה שעברה לא היתה קרה משמעותית וגם השנה עדיין לא.


בשבוע שעבר אמרנו שתהיה כרישה בסלים. בבוקר הקטיף גם ירדן וגם פאי היו חולים מאוד ולכן יצאנו לקטיף בהרכב מצומצם מאוד (רק אני- אלה). היות וקטיף הכרישה דורש הרבה זמן וכח נאלצתי לוותר על העניין, ולכן הכרישה נדחתה לשבוע זה (בתקווה שכולם יהיו בריאים וחזקים).


אנו מקבלים מכם פניות בבקשה לכך שלאחר אריזת הסלסילות יצורף עדכון לגבי ההרכב הסופי של הסלים, כי הרבה פעמים יש שינויים ברגע האחרון. אנו מחפשים את הדרך הטובה ביותר לעשות זאת ונשמח לשמוע מכם הצעות בעניין זה, כך שהמידע יגיע אליכם בצורה נוחה ולא מטרידה ככל האפשר. זה יכול להיות פתק בסל, עדכון למייל או משהו אחר... מה אתם אומרים?


מחר נצא לזריעת תפוחי האדמה השנתית. נשתדל לתעד זאת עבורכם, כי זה באמת מרגש! בכל אופן אחלו לנו בהצלחה!


מאחלים לכם שבוע טוב,

ירדן, אלה וצוות סלסילה

63 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה