חיפוש

דבר הגינה 30/12/18

שלום לכולם,

היות ובערוגות הגינה אין הרבה התרחשות בימים אלו, אשתף אתכם בהתרחשות יפה בחורש שסביבנו. בכל שנה, בין החודשים דצמבר- ינואר, מתקשטים צמחי החורש בשרשראות של פריחה לבנה הדומה לפעמונים. התחושה המתקבלת היא כה חגיגית וקסומה, כאילו ישנה חגיגה מסתורית ביער, והכל ערוך לכבוד משהו נשגב הנסתר מהעין. השרשראות תלויות ברוב חן על גבי, האלות, האלון המצוי, העוזרר והאשחר, ונראה כאילו הן הונחו שם בקפידה, לא כלאחר יד. השרשראות שייכות לצמח הנקרא זלזלת הקנוקנות. היות ופריחתו קצרה ומתרחשת בשיא החורף (עונה בה פחות מטיילים) הוא לא מוכר יחסית לצמחים פורחים אחרים. ובכלל יש בו משהו צנוע- בפרחיו התלויים כלפי מטה, בהסתמכותו על ענפי צמחים אחרים ובצבעו הלבן- קרם.

אז כל מי שרוצה לחזות ביופיו מוזמן לצאת לחורש ולחפש. אנו מכירים אותו היטב בגבעות שסביב מושב עמיקם ויכולים לכוון את מי שמעוניין, וודאי ניתן למוצאו במקומות נוספים של חורש ים תיכוני.


איננו מרבים להסתובב בין הערוגות בימים אלו היות והאדמה מאוד בוצית, וגם ככה בקושי יש הפוגות בגשם. אנו מתרכזים בעבודות פנים ככל האפשר- סדר ונקיון, בנייה, אריזה ועוד. חוץ מזה אנחנו גם קצת נחים, כי זוהי זכות יתר של חקלאים... מי יתן והחורף ימשיך כמו שהתחיל!

מקווים שאתם נהנים מיבולי החורף הנהדרים

מאחלים לכם שבוע נעים וטעים,

אלה, ירדן וצוות סלסילה

20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה