חיפוש

דבר הגינה 7/7/19

בוקר טוב לכולם!

בזמן האחרון אנו מקבלים מכם הרבה בקשות להמנע משימוש באריזות חד פעמיות בסלסילה. באופן כללי אנו מתרשמים שזהו נושא שנמצא בשיח החברתי בימים אלו, ולא בכדי...

בסוף השבוע האחרון טיילנו בעיר הנבטית העתיקה שיבטה. תוך סיור ברחובות העיר, כשמסביב פרושים מרחבי המדבר, ניסיתי לדמיין איך היתה נראית העיר בימי קדם. הדבר הראשון שעלה לנגד עיני הוא העדר הזבל. קשה לדמיין את זה בימינו, כאשר אנו מייצרים כל כך הרבה זבל בכל פעולה שאנו עושים.

הזבל מהווה נושא כאוב ומטריד, בעודו הולך ומצטבר ברחבי כדוה"א (וגם מחוצה לו למרבה הצער).

אז כך שאנו מודים לכם על הפניית תשומת ליבכם וליבנו לעניין. כפי שוודאי שמתם לב, אנו משתדלים להשתמש בכמה שפחות אריזות חד פעמיות בכלל, ואריזות פלסטיק בפרט. את מרבית הירקות אנו מניחים בארגז בתפזורת באופן מסודר ככל האפשר. את העלים הירוקים אנו כן אורזים בשקיות, בדר"כ כמה פריטים בשקית אחת. זאת מכיוון שעלים אלו נוטים לנבול ולהתרכך ומאבדים את טריותם במהירות. כמו כן אנו אורזים ירקות קטנים ומתפזרים כגון שעועית, עגבניות שרי, פול וכדומה. ברוב המקרים אנו משתמשים בשקיות נייר. הארגזים שאנו משתמשים בהם הם לרוב קרטונים בשימוש חוזר- קרטונים משומשים במצב טוב שאנו מקבלים מספק שאוסף אותם במיוחד עבורנו. יש לציין ששימוש חוזר עדיף על מיחזור, שכן הוא חוסך עת האנרגיה הרבה הדרושה לתהליך המיחזור. עד כאן מבחינת האריזה. אך הזבל אינו מתחיל ונגמר באריזות חד פעמיות. לאורך כל תהליך הגידול וכל הפעילות החקלאית נושא מיזעור הפסולת הינו בראש סדר העדיפויות שלנו. מסיבה זו איננו משתמשים כלל בחיפויי קרקע סינטתיים, וגם לא ברשתות אגריל (יריעה חד פעמית) או בניילון לכיסוי הגידולים. אלו הדברים העיקריים שראויים לציון, אך יש עוד הרבה דברים קטנים שבהם אנו מפעילים שיקול דעת בנושא זה.

לגבי החזרת קרטונים- במשך רוב הסיבוב הרכב של השליח מלא במידה זו או אחרת. אם ברצונכם להחזיר לנו את הקרטונים, אנא השאירו אותם במקום בולט כשהם שטוחים (לפתוח להם את הקיפולים).

זוהי הזדמנות טובה לציין שמרבית הירקות כן יישמרו טוב יותר בתוך שקית ניילון או בקופסה. לכן אנו ממליצים לארוז אותם בשקית משומשת או קופסה רב פעמית לפני שאתם מכניסים למקרר. בעיקר מדובר בירקות שנוטים להתרכך- מלפפון, גזר, קישוא, סלק וכדומה.

אנו מודים לכם על התמיכה שלכם בפעילות החקלאית שלנו, ומברכים אתכם על חלקכם בשמירה על הסביבה. מוזמנים לשאול שאלות, להעיר הערות ולהציע הצעות.


מאחלים לכולנו ימים נעימים ונקיים וירקות טריים וטעימים

אלה, ירדן וצוות סלסילה24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 23/5/21

שלום לכולם! אנו שמחים לספר לכם שגינת הקיץ שבחלקת הבית מתפתחת יפה, וממש בקרוב נשלח לכם הזמנה רישמית לביקור במשק! בינתיים נשמח לשמוע מכם אילו זמנים יותר מתאימים לכם- אמצע שבוע אחה"צ/יום שישי בבוקר? בינת

דבר הגינה 9/5/21

שלום עליכם, מזג האוויר חם ויבש ושתילים צעירים רבים נמצאים בערוגות ובמשתלה. בכל שנה, עם סיום החורף, לוקח לנו כמה רגעים להכנס לתודעת 'להקפיד שכל הצמחים מקבלים מספיק מים'. כמו כן יש הרבה פיצוצים במערכת ה