חיפוש

דבר הגינה 8/3/20

בוקר טוב ומבדח!

חג פורים הוא חג משמח במיוחד עבור הילדים וגם עבור המבוגרים. לדעתי החג משמח מכמה סיבות: אפשר להתקשט ולהתלבש בבגדים ותחפושות ססגוניים וזה משמח בפני עצמו. זה חג שכל כולו מסמל שימחה על שום רעה גדולה שהייתה ואינה עוד. אפשר לראות זאת גם מההיבט ההיסטורי של היהדות הנאבקת על מקומה, וגם מבחינת עונות השנה- כולם מרגישים את האביב הפורח והמלבלב העומד בפתח ואת החורף שהלך חלף לו. החורף מסמל אפלה, קור והתכנסות והאביב מסמל חום פריחה ופיריון. זה הזמן שהנפש עולה, פורחת ונפתחת אל הטבע הסובב אותנו.


אנשים אוהבים להתחפש וטוב שזה נעשה פעמים בודדות בשנה, כי התחפושת מבטאת משהו שאינו אמיתי. האמת נוטה להתעטף בצבעים חלשים בתחפושת צנועה שאינה בולטת לעין. בהקשר זה ראוי לזכור את המוצרים השונים שאנו מכניסים לביתנו: הדגש נופל על האריזות שהן תמיד ססגוניות, מתוחכמות ומושכות את העין. פחות מזה תשומת הלב מגיעה למוצר הארוז בפני עצמו. למעשה האריזה אינה חשובה לנו כלל- אנו משליכים אותה מיד כשאנו משתמשים במוצר ואז מתגלה התועלת האמיתית. אריזות הפכו להיות המרכז הסובב את חיינו. לכל מקום אליו נסתכל אנו רואים אותן: בתעשייה, בתקשורת ובמידה הולכת וגדלה- באיכות הסביבה. אותן אריזות, שאין להן תועלת אמיתית, הולכות ועוטפות את עולמינו.

אנו בסלסילה קוראים ומזכירים: אל תסתכלו בקנקן אלא במה שיש בתוכו!


מאחלים לכם חג שמח,

אלה, ירדן וצוות סלסילה

19 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר הגינה 4/4/21

בוקר טוב וסוף חג שמח! מקווים שהחג עבר עליכם בנעימים ושאתם נהנים מהאביב הקריר והפורח! מזג אוויר אביבי-חורפי שכזה טוב לגידולי החורף האחרונים ולא טוב לגידולי הקיץ הראשונים... מה שבטוח זה שהוא נותן ארכה ל

054-6663193

מושב עמיקם

ירדן ואלה שחף

סלסילה ירקות אורגניים